Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 HoVman

HoVman

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 24 11 2007 - 01:17

Mam taki problem:
Pewnego razu po formacie zainstalowałem pada i podłączyłem go do USB z przodu komputera, ale po paru dniach przestał działać, myślałem, że się zepsuł, ale nie był mi wtedy potrzebny, więc się nie przejąłem. Niedawno znowu formatowałem kompa, zainstalowałem sterowniki do płyty głównej i USB z tyły kompa działają OK, ale te z przodu nie. Pad działa, gdy go podłączam do tyły kompa, natomiast gdy do przodu to w chwili podłączenia na padzie na sekundę zapala się dioda, ale zaraz gaśnie i pad nie działa gdy jest podłączony z przodu. Sprawdzałem też inne urządzenia. Gdy są podłączone z tyły to działają, a gdy z przodu to nie. Wie ktoś co mi się stało z USB z przodu kompa?

  • 0

#2 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 24 11 2007 - 04:59

Dziwne przed formatem wszystko było ok?Nie rozkręcałeś ostatnio komputera bo wygląda na to jak by były pozamieniane wejścia na płycie głównej od USB.Nic nie grzebałeś?Możesz też sprawdzić czy w Menadżeże Urządzeń w Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej niema żadnych wykrzykników albo znaków zapytania.

  • 0

#3 HoVman

HoVman

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 24 11 2007 - 09:37

Pzed formatem rozkręcałem obudowę, bo wsadzałem nowe RAMy, ale przez pare dni było dobrze, dopiero później, bez powodu przeztały działać.
W Menadżeże Urządzeń nie ma żadnych wykrzkników, ale zauważyłem tam coś dziwnego:
Jak klikne 2 razy na Universal Serial Bus Controller to jak to się rozsunie to są tylko 4 porty USB wypisane, a ja mam 6.
Chciałem jeszcze dodać, że po zmianie RAMów zaisntalowałem nowy BIOS, ale przez jakiś czas działały te USB z przodu.
  • 0

#4 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 24 11 2007 - 12:47

Jeśli widzi tylko 4 wejścia USB znaczy że tych dwóch przednich nie widzi.Możliwe że jak zaktualizowałeś bios-a to coś się poprzestawiało wejdź tam i popatrz w opcje USB device setting jeśli wszystko jest dobrze ustawione to mało bardzo prawdopodobne ale sprawdził bym na płycie głównej może po prostu jak przekładałeś pamięci niechcący kabelki od USB poluzowały się.
  • 0

#5 HoVman

HoVman

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 24 11 2007 - 18:17

Weszedłem w BIOSie w Integrated Peripherials i tam mogę tylko 3 opcje ustawić:
Disabled
v1.1+v2.0
v1.1
nie mogę natomiast wybrać ile portów USB mam.
w Integrated Peripherials mam ustawione v1.1+v2.0, co chyba znaczy, że mam porty USB 1.1 i USB 2.0.

Jeśli chodzi o poluzowane kabelki, to jak rozkręciłem kompa, to mam tam takie metalowe szyny, na których są napędy optyczne i dyski twarde i zasłania to bardzo, nie mogę zobaczyć czy coś jest poluzowane. Musiał bym odkręcić te metalowe szyny, ale one są przymocowane takimi śróbkami z okrągłymi środkami i nie wiem czym je odkręcić.
Myślę jednak, że te kabelki nie są poluzowane, bo jak podłączam pada, to na sekundę miga się dioda, więc chyba te kabelki są dobrze podłączone.
  • 0

#6 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 25 11 2007 - 17:51

Jeśli masz ustawione na Enabled i 2.0 to wszystkie porty powinny działać.Zostały 3 wyjścia albo po update Bios-a przestały działać(znam takie przypadki że po aktualizacji nie działała np.myszka), albo te wejścia spaliły się jakimś cudem(w najgorszym wypadku) albo tak jak pisałem wcześniej z tymi kablami w ostateczności musiałbyś rozkręcać kompa i sprawdzić dobrym sposobem było by(w zależności od tego jaką masz płytę główną możliwe że na niej masz 4 wejścia zewnętrzne na USB wtedy po prostu podłączyć je pod dwa kolejne i sprawdzić) innej sensownej przyczyny nie mogę się dopatrzyć.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych