Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Rozdzielczością FullHD i czcionką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 15 02 2014 - 13:11

Witam, nie dawno przesiadłem się na nowy komputer z którym mam niestety problem z rozdzielczością , czcionką i gadżetami Windows 7 , Mianowicie na początku gdy ustawiłem rozdzielczość FullHD czyli 1980x1080 to miałem wszystko strasznie małe, małe ikony , małe litery, mały pasek zadań i start , ogólnie wszystko było strasznie małe tak że praktycznie nie dało się komfortowo korzystać z komputera , teraz jako tako udało mi się zwiększyć to wszystko , po przez różne opcje z poziomu systemu windows 7 , ale teraz znowuż mam problem ze czcionką i w przeglądarce i w windowsie , mianowicie jest ona strasznie cienka , mało ostra i wyblakła , nie to co w windows xp czyli gruba , czarna i ostra . Próbowałem zmieniać różne rzeczy w menu TV  i w windowsie , trochę się polepszyło  jak wyłączyłem  kilka opcji w TV i włączyłem technologie cleartype i to pomogło nawet dość znacznie w porównaniu z tym co było na początku , ale jednak dalej nie jest to , to co w win XP . Dodam że problem z TV (używam 22 calowego telewizora jako monitora do kompa) odpada bo gdy podepnę TV do laptopa na którym jest win xp to czcionka jest normalna. Dodam jeszcze że jedyna rozdzielczość jaką mogę ustawić na kompie to jest właśnie ta FullHD gdyż każda inna kompletnie nie pasuje. (za duża , za mało , zamazana , ucina obraz )  tylko FullHD pasuje.Kolejna sprawa jest taka że gadżety win 7 mi nie działają , a nawet nie to że nie działają w ogóle tylko wyświetlają się nie prawidłowo , np. gadżet ZEGAR w ogóle nie chce się załadować na pulpicie , miernik CPU ma zniekształcony kształt i powybijane kolory (tak jakby piksele było powybijane) nie wiem dlaczego tak jest  , zaraz po instalacji windowsa działały natomiast po kolejnym uruchomieniu juz nie . A trzecia sprawa jest taka że w menu start jak są wszystkie programy to zawsze jest tak że nowy program jest przez jakiś czas podświetlony na pomarańczowo natomiast u mnie też był on zaraz po instalacji podświetlony na pomarańczowo z tym że teraz w ogóle nie znika , cały czas mam kilka programów podświetlonych na pomarańczowo ,nie wiem jak to usunąć , sory ale nie mogę zamieścić zdjęć nie wiem czemu . Czekam na odpowiedź.Pozdrawiam

 

TV -  Sharp 22 cale FullHD LED

 

karta graficzna -   Gigabyte GeForce GTX 770



Użytkownik makensis edytował ten post 16 02 2014 - 20:25
nie linkujemy do for pokrewnych bez wyraznej potrzeby

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 02 2014 - 20:26

Chyba nie liczysz, że użytkownicy tego forum zarejestrują się specjalnie na innym aby zobaczyć twoje obrazki?? Popraw temat, albo trafi do kosza.



  • 0

#3 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 17 02 2014 - 11:12

Z racji tego że dopiero teraz przypomniałem sobie że nie można oglądać zdjęć nie będąc zalogowanym, zdjęcia są dostępne pod poniższym adresem.

 

przeklej.org/file/td7f1H/ki3.JPG  

 

http://przeklej.org/.../td7f1H/ki3.JPG

 

http://przeklej.org/....JPG�����������

 

http://przeklej.org/.../5PHQoz/ki2.JPG


  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 02 2014 - 14:41

Ja tu nie widzę niczego niepoprawnego. Problem jest słabo opisany, zdjęcia trzeba długo ładować.. napisz od kiedy masz ten problem? Jak Windows jest świeży i masz problem z wielkością okien, napisów itp. to od tego jest opcja powiększanie ekranu.


  • 0

#5 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 17 02 2014 - 21:47

mam nowy komputer , po świeżej instalacji legalnego windowsa 7 od początku po ustawieniu rozdzielczośći na FullHD jest ten problem , najbardziej mi doskwiera ta cienka i wyblakła czcionka . Tak się zastanawiam jakbym podłączył normalny monitor komputerowy zamiast TV to czy to by coś dało..


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 02 2014 - 18:38

Zastosuj powiększanie ekranu post wyżej. W obu przypadkach masz cyfrowy obraz więc nie wiele powinno się zmienić, może kabel HDMI jest uszkodzony?


  • 0

#7 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 18 02 2014 - 19:53

jak podłączam tym samym kablem laptopa z XP do tego TV to obraz jest normalny, podłaczałem też stary monitor do mojej karty graficznej i czcionka jest ok , a więc uszkodzony kabel, Tv , karta graficzna odpada


  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 02 2014 - 21:31

Może zmień odświeżanie ekranu? Masz 59 czy 60 Hz ustawione(rozdzielczość ekranu, ustawienia zaawansowane)?


  • 0

#9 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 19 02 2014 - 12:36

Odświeżanie mam ustawione na max jakie mogę ustawić przy tej rozdzielczości czyli 60Hz

 

Wydaje mi się że to  kwestia podstawowych  ustawien systemu i mojego GTX'a 770 są złe bo np. musiałem parę rzeczy w systemie zmienić bo nie było tak jak powinno, chociażby to że te pomarańczowe oznaczenia w START>ALL PROGRAMY trzeba było zmienić bo nie znikały same .

 

Teraz jak wszedłem w ustawienia karty to skalowanie mam akurat wyłączone (mogę włączyć pełne, i poziome)

 

Ponadto podłączyłem wczoraj mój telewizor 42calowy i i na nim obraz jest ok (czcionka gruba,ostra i czarna) z tym że się zdziwiłem bo gdy dałem rozdzielczość fullHd to odraz był minimalnie za duży (trochę ucięło pasek zadań ) natomiast jak dałem jedną niżej to już idealnie;) BTW powinno był w porządku w FullHd bo mój gtx jak i telewizor obsługują tą rozdzielczość, to jest kwestia tych nie szczęsnych ustawień...



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych