Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Myszką optyczną


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sylwiq

sylwiq

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 18 06 2009 - 17:18

Witam
Mam problem z myszką.
Kupiłam nową klawiaturę - LOGITECH OEM UltraX Premium (stara była z wejściem ps2, nowa wejście usb ). Przy przełączaniu zaszwankowała myszka, która była wpięta w gniazdo ps2 przez przejściówkę usb. Komputer przestał widzieć myszkę, mimo, iż dioda się świeciła. Przepięłam pod usb i było wszystko ok. Po restarcie okazało się że komputer nie widzi myszki. Po wypięciu i ponownym włożeniu działa prawidłowo. Wejścia usb są dobre, bo inne urządzenia działają.
Pomyślałam, ze to wina myszki i kopiłam nową. Niestety sytuacja nie uległa zmianie. Jaka może być przyczyna, że komputer nie widzi myszki?? Sterowniki myszki odinstalowałam i zainstalowała ponownie. Bez efektu. Nie jest to też wina klawiatury, bo po odłączeniu jej, problem nie znika. Komputer przeskanowałam - wirusów brak.
Spotkał się ktoś z takim problemem?

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 06 2009 - 17:31

Nie kombinuj tylko kup sobie przejściówkę USB/PS2, inaczej musiała byś dokonać modernizacji sterowników w systemie Windowsa. Jest to możliwe przygotowanie takiej wersji Windowsa ale to wymaga znajomości oprogramowania.
Tym bardziej że gniazda USB przydadzą się do podłączenia, kamery, aparatu fotograficznego, pendrive, drukarki itp.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 18 06 2009 - 17:49

Z podłączoną myszką wejdź do menedżera urządzeń , sprawdź czy dobrze ją wykrywa (jak źle to będzie żółty znak zapytania)

Możesz też spróbować przywrócić system do stanu kiedy jeszcze myszka działała , sposób prosty ale często pomaga.
  • 0

#4 sylwiq

sylwiq

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 23 06 2009 - 17:04

No więc tak ;)
Przywracanie systemu odpada. Byłam genialna i wykasowałam punkty przywracania. Najwcześniejszy jest dzień po awarii myszki. Więc ta opcja odpada. W chwili obecnej w Menadżer urządzeń myszka jest prawidłowo wykrywana, jak jest w chwili załączenia komputera - nie wiem.
Przejściówkę będę miała najpóźniej w czwartek, więc się okaże czy to pomoże ;]
Na chwilę obecną dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 06 2009 - 17:27

Przejściówka ci się przyda np. jeśli będziesz zmuszona do skorzystania z płyty ratunkowej (patrz poniżej jest adr.), tam po wczytaniu jej i po pokazaniu się planszy białej z czerwonym krzyżem należy wtedy przełączyć mysz z gniazda PS2 do USB.
  • 0

#6 sylwiq

sylwiq

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 27 06 2009 - 13:44

Mam już przejściówki ;) i mysz działa już bezproblemowo. Rozmawiałam wczoraj ze znajomym, i doradził, że jak przejściówki nie pomogą, to można przestawienie w biosie na usb (co, dokładnie już nie pamiętam ;] ) i wtedy też powinno działać ok. No i przy okazji się dowiedziałam, że ps/2 mają mniejsze napięcie w porównaniu do usb i to też może być wina ;]

Dziękuje za pomoc ;])

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych