Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z LG W2261V - brakuje opcji rozdzielczości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sathorn

sathorn

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 01 2009 - 00:59

Czołem, mam problem i staram się rozwiązać go od kilku godzin i nie mogę, więc zgłaszam się z prośbą do bardziej wtajemniczonych :D

Mam Vistę Home Premium i GF8800, miałem LCD 19', ale kupiłem sobie LG W2261V (22') i po podpięciu go do karty graficznej obrazu zwyczajnie nie było. Zauważyłem, że podczas bootowania obraz jeszcze jest, więc musiała to być wina sterowników, tym bardziej, że w trybie awaryjnym wszystko działało (na domyślnych rozdzielczościach). Zainstalowałem nowe sterowniki, ale nie pomogło. Zrobiłem reinstalkę systemu, też nie pomogło. W końcu zainstalowałem jakieś sterowniki Omega, oparte na starej wersji ForceWare'ów (167.75, albo coś koło tego) i o dziwo, w końcu mogę pracować w normalnym trybie i monitor się nie wyłącza, jednak rozdzielczośc jest ograniczona do 1024x768... Instalowałem drivery do monitora z płytki, ale nie pomaga. Nie wiem czym to jest spowodowane, monitor na pewno nie jest uszkodzony, bo podłączyłem go do PS3 i działa w FullHD bez problemów.

  • 0

#2 sathorn

sathorn

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 01 2009 - 10:52

Okej poszperałem, pokombinowałem, poinstalowałem inne sterowniki i tak:
- 178.24 sprawiają, że dzieje się to samo co wcześniej, ale udało mi się sprecyzować co to takiego. Zwyczajnie mój PC wykrywa monitor bez sterowników i w trybie awaryjnym, ale kiedy do głosu dochodzą sterowniki monitor się zachowuje jakby PC był wyłączony.
- Zrobiłem też taki myk, że podłączyłem dwa monitory na raz do karty graf. i ustawiłem na tym starym (działającym) rodzielczość 1920x1080. Stary monitor pokazał błąd, ale przełączyłem wtyczki DVI i na nowym monitorze ukazał się piękny obraz, który starałem się osiągnąć. W pięknym zakończeniu przeszkadza mi fakt, że po restarcie systemu wszystko wróciło do stanu poprzedniego... Tzn. nowy monitor nie działał a na starym była ustawiona za wysoka rozdzielczość, więc włączyłem "ostatnie znane działająca konfiguracja", żeby móc pracować chociaż na starym monitorze.

  • 0

#3 sathorn

sathorn

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 01 2009 - 01:21

Okej, dzisiaj przsiadłem się na Windowsa XP w nadziei, że to w czymś pomoże. Udało mi się już doprowadzić do stanu w którym obraz nie znika po restarcie systemu, ale dalej nie jestem w stanie używać rozdzielczości wyższej niż 1024x768. Zaczynam dochodzić do wniosku, że może to być wina hardware'u? Czy może to być spowodowane niedoborami mocy dla karty graficznej, a może po prostu mam uszkodzony monitor i powinienem go odesłać na gwarancji?
  • 0

#4 moron

moron

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 29 01 2009 - 16:58

Według mnie to monitor jest w porzadku i nie po tej stronie lezy wina, ale na wszelki wypadek podłącz go do innego komputera będziesz miał pewność.
  • 0

#5 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 29 01 2009 - 19:36

Autor podlaczal juz monitor do PS3
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 02 2009 - 11:16

Tylko nie mów mi, że chciałeś zmienić standardowo rozdzielczość, a nie przy pomocy CCC (opcja instalowana wraz ze sterownikami, oprogramowanie do obsługi karty graficznej i wyjśc monitora). Po uruchomieniu programu wybierz zakładkę:

Dołączona grafika

Najedź myszką na załączony obrazek telewizora(Attached display current disabled) i przeciągnij do wolnego kwadracika, obok obrazku z laptopem. Jak się pojawi obraz pozostaje nam zmienic rozdzielczośc według opcji przez ciebie wybranej. Przy czym jeśli zwiększasz rozdzielczośc powyżej tej jaką masz dostępną w monitorze laptopa - musisz wyłączyc te urządzenie (klikasz prawym rysunkiem i dajesz disabled, lub przeciągasz w miejsce, gdzie pisało Attached display current disabled. Może wygląda to trochę skomplikowanie, ale po pierwszym razie zobaczysz jakie to banalne, także powodzenia :D

ps. po uruchomieniu programu przestaje działac literka 'ci'.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zmiana rozdzielczości problem rozdzielczość ustawienie rozdzielczości



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych