Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z LG 4167


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 radosz0

radosz0

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 22 12 2007 - 19:25

Nagrywarka ma ok 2,5 roku chodziła jak ta lala, aż tu nagle po nagraniu jednej płytki przy wypalaniu drugiej DVD przestało widzieć nośnik.
Na kompie na którym normalnie pracował dvd system widzi go ale czytnik nie widzi płytek.
Sprawdzałem dvd na innym kompie i tam nie dość, że system nie widzi tego dvd-romu to przestał widzieć też inne napędy.
Taśma to nie jest bo sprawdzałem.
Ciepnąć go do kosza od razu ??

  • 0

#2 bay

bay

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 05 01 2008 - 15:49

moim zdaniem naped się "zwalił" czyli zespół. Możesz go naprawić ale nie wiem czy ci sie to opłaci bo czasem naprawa wiecej wyniesie niż nowy sprzęt DVD :D

  • 0

#3 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 07 01 2008 - 15:28

Jak że płytek nie czyta?
Weź poprostu rozkreć go. I tam bedziesz miał takie małe szkiełko. Cos w podobie jak aparat w telefonie tylko troche takie inne :) . Nie umiem Ci wytłumaczyc ale to nic. No i weź te szkieło wyjmij i delikatnie tak żeby tego nie porysowac umyj to spirytusem. Wiem że wiekszość z Was powie ze głupi sposób, ale pomaga.
  • 0

#4 bay

bay

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 07 01 2008 - 17:33

Ania06 nie wiem czy to pomoże (nie probowałem) ale jak kiedyś znajdę w mojej okolicy zepsuty napęd do sprzedania to sprawdzę :)
  • 0

#5 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 07 01 2008 - 17:53

Pomoże i nie musisz próbowac na całkiem zepsutym. ja se tak zawsze czyszcze napęd i dziala bez zarzutów. spirytus ma działanie oczyszczajace i zabija wszystko co niepotrzebne. tylko to musi być spirytus taki nie do picia. taki co jak go wypijesz to ci żołądek wypali :) Jak nawięcej %. Taki jak u ruskich :) Tylko musisz to robić bardzo delikatnie. Jakąś bardzo czystą i miękka szmatką.
  • 0

#6 bay

bay

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 07 01 2008 - 19:10

Wiem jak to sie robi(nie jestem głupi)Po drugie nie pije alkoholu(nie mam jeszcze 18 lat). no to na tyle rozmowy. Pozdro dla wszystkich :)
  • 0

#7 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 07 01 2008 - 21:09

ja nic nie mówiłam o piciu alkocholu , nawet napisałam że to ma byc taki za mocny do picia, żebyc se czyszczac naped nie łyknął przypadkiem :) I napisałam żeby wyczyscić alkocholem, a nie wypić. :)
  • 0

#8 bay

bay

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 07 01 2008 - 21:23

tylko to musi być spirytus taki nie do picia. taki co jak go wypijesz to ci żołądek wypali tongue.gif Jak nawięcej %. Taki jak u ruskich

A to co?Nie przydatkiem Mowa o alkoholu. A tak po za ty m muszę ten spiritus testować na zepsutym napędzie bo mój napęd stracił gwarancję w e wrześniu wiec....
  • 0

#9 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 07 01 2008 - 22:01

To nie było namawianie do picia. Alkochol ma tez inne zastosowanie :) nie moja wina twoje główne skojarzenie z alkocholem to picie :) A i jak bedziesz czyścił to pamietaj, ze to ma byc naprawde mocny spirytus. Ma byc na tyle mocny, aby człowiek nie był w stanie go wypić bez uszczerbku na zdrowiu. Tylko na sobie lepiej nie testuj :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych