Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Kontrolą konta użytkownika w win7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 nAzGuL22

nAzGuL22

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 10 05 2010 - 22:39

Witam.

Zakupiłem laptopa z zainstalowanym już win7, ale niestety, przy próbie zainstalowania np. winampa wyskakuje mi ta kontrola konta użytkownika. Pisze mi, że mam wpisać hasło administratora i nacisnąć "Tak", ale ani nie mogę tego hasła wpisać (którego nie znam, bo zakładałem tylko jedno konto na kom,puterze bez wpisywania jakichkolwiek haseł) ani tym bardziej wcisnąć te tak. Wiem, że to się niby da zmienić wcodząc w panel i zmieniając siłę dostępu danego użytkownika. Ale cokolwiek bym nie chciał zrobić (nawet uruchamiając z poziomu administratora) to wyskakuje mi to samo okienko, z pytaniem o hasło i potwierdzeniem na tak. Nie mam drugiego konta, an administatora nie wiem jak sięmogę dostać i generalnie jestem w totalnej kropce. Czy da się to jakoś obejść, ominąć, dostać na te konto admina i to po prostu wyłączyć ? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 05 2010 - 22:50

Może to pomoże: http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art0166.mspx

  • 0

#3 nAzGuL22

nAzGuL22

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 10 05 2010 - 22:56

No właśnie nawet przy tym wyskakuje kontrola konta użytkownika i nic nie mogę w tej kwestii zmienić.
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 05 2010 - 23:08

może tak: start -> uruchom -> tu wpisz "UserAccountControlSettings.exe" enter i zjeżdżasz suwakiem na sam dół.
  • 0

#5 nAzGuL22

nAzGuL22

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 10 05 2010 - 23:14

Niestety to samo. Cokolwiek nie próbuję włączyć, zawsze wyskakuje to okienko z dostępem i hasłem administratora. Próbowałem już wszystkiego włącznie z cmd net user administrator /active:yes. Nic nie działa. A z win7 w sumie do czynienia po raz pierwszy. Jak szukałem w necie to generalnie ten problem jest rzadko spotykany.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 05 2010 - 23:17

a do rejestru przez regetit możesz wejść? Albo jeszcze po prostu wejść w start/panel sterowania/konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne/konta użytkowników/włącz lub wyłącz funkcje kontroli konta użytkownika i dalej wiadomo.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 10 05 2010 - 23:18

  • 0

#7 nAzGuL22

nAzGuL22

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 10 05 2010 - 23:30

Do regedit mogę wejść. Ale jeśli chodzi opanel sterowania to już niestety ta sama śpiewka co przy innych rzeczach.
  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 05 2010 - 23:51

No to może tak: zedytuj w rejestrze klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/MicrosoftWindows/CurrentVersion/Policies/System i edytuj wartość z 2 na 0 przy ConsentPromptBehaviorAdmin oraz dla pewności PromptOnSecureDesktop z 1 na 0
  • 0

#9 nAzGuL22

nAzGuL22

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 11 05 2010 - 03:17

Niestety... wyskakuje błąd przy zapisie zawartości... Swoją drogą wartość przy tym pierwszym wynosi pięć.
  • 0

#10 rustu

rustu

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 15 05 2010 - 17:02

to może spróbuj zalogować się na konto tzw. super administratora: http://www.vista.pl/artykuly/12781_jak_aktywowac_konto_super_administratora_w_systemie_windows_vista_oraz_windows_7_.html

jeśli okaże się, że na tym koncie masz założone hasło to raczej ciężko będzie z tym coś zrobić. Jeśli tak będzie popatrz do jakiś książeczek dołączonych do lapa, lub odwiedziny w sklepie w którym kupiłeś, może będą coś wiedzieć.

Sprawdź to konto, bo możliwe że dostaniesz się na nie bez problemu i poustawiasz wszystko tak jak ma być.
  • 0

#11 beti_h

beti_h

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 07 2010 - 16:25

Witam serdecznie.
Czy powyższy problem znalzał już może rozwiązanie?
Mam dokładnie taki sam...... nie ustawiałam żadnego konta administratora tylko zwykłe konto standardowe ...a przy próbie instalowania czegokolwiek, bądź zmiany w kontach uzytkownika ...wyskakuje komunikat " kontrola konta uzytkownika" i prosi o hasło administratora.....
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu ?
Bardzo proszę o pomoc..

Ps: Przy próbie uruchomienia wiersza poleceń jako administrator...sytuacja analogiczna.. --> kontrola konta użytkownika --> i prośba o hasło administratora i naciśnięcie "tak"...już nie wspomnę, że nie ma żadnego miejsca na wpisanie tego hasła...

Użytkownik beti_h edytował ten post 18 07 2010 - 16:31

  • 0

#12 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 07 2010 - 08:07

Hmm a jaki to wersja, Home Pro czy Ultimate? Przy Pro i Ultimate win7 wyłącza konto administratora a temu które tworzymy przy pierwszym uruchomieniu nadaje uprawnienia admina co do Home to nie wiem nie instalowałem:). Ja robię tak - włączam w menu wyświetlanie Narzędzi administracyjnych jako menu uruchamiam zarządzanie komputerem->Użytkownicy i grupy i tu zmieniam hasło Administratora PPM na użytkowniku i zmień hasło i włączam to konto.
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych