Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Kartą graficzną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 patmak

patmak

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 01 2016 - 01:48

Witam. Otóż od jakiegoś czasu miewam problem z kartą graficzną. Po uruchomieniu komputer ,a następnie jakiejkolwiek gry karta zaczyna szybko się nagrzewać. Mija 20-30minut i komputer automatycznie się wyłącza. Karta jest tak nagrzana ,że śmiało można na niej "zrobić jajecznice". Wiatrak praktycznie nic nie chłodzi ,coś tam się kręci niby. Gdy uruchamiam ponownie system,wiatrak przyspiesza prace i zaczyna coś tam chłodzić. Robie te same kroki i znów komputer się wyłącza,a karta rozgrzana.. Komputer był u informatyka ,który stwierdził że zasilacz padnięty. Zasilacz zmieniony został z 1000W na 500W,lecz nic to nie dało dalej mam ten sam problem. Jestem bezradny i zielony ,nie wiem już sam co mam robić. Wymieniłem listwe i postawiłem bardziej w chłodnym bez klapy miejscu stacje... Też nic. Podaje dane komputera.

Procesor 4 rdzeniowy AMD

grafika Sapphire RADEON HD4870 2 GB

płyta główna ASUS CROSSHAIR FORMULA III

1 TB dysk firmy WD

8 gb żelowa pamięć ram CROSSHAIR

Proszę was o pomoc placze.gif

Pozdrawiam.



Użytkownik patmak edytował ten post 12 01 2016 - 02:04

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 12 01 2016 - 08:22

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - wiatrak coś tam niby chłodzi... Rozebrać chłodzenie, wyczyścić z kurzu, zmienić pastę, termopady - w zależności co masz użyte, sprawdzić prędkość wentylatora - nie przy starcie systemu, bo do chwili wgrania sterowników z reguły chodzą na maksa, ale pod obciążeniem i w razie potrzeby wymienić wentylator. Sprawdzić wentylację wewnątrz obudowy - odkurzyć całość, jak są to sprawdzić wentylatory w obudowie.

Pozdrawiam



  • 0

#3 patmak

patmak

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 01 2016 - 10:48

Czyli uważasz ,że wina leży po stronie kurzu,pasty i termopada? Komputer jest czyszczony raz na 2 tygodnie,więc śmiało można z niego "jeść".

Wiatrak natomiast chodzi tak jak powinien chodzić,ale gdy karta się nagrzeje ,wyłącza się komputer. Odpalam go ponownie i wiatrak dopiero przyspiesza i zaczyna chłodzić... :kawa:


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 12 01 2016 - 11:30

Jaka to dokładnie wersja radeona 4870? Nie zaszkodzi zdjęcie podglądowe. Ta karta ma 8 lat od premiery jeżeli przez tyle czasu nie miała wymienianej pasty to nie dziwne bo ze starej pasty zrobił się beton który kilka lat temu stracił swoje właściwości. Zaopatrz się w nową pastę - polecam Arctic Silver 5, rozbierz chłodzenie (przy okazji wyczyścisz radiator z kurzu oraz nasmarujesz wentylator bo może łożyska ma już zaje%$%ane) bo czyszcząc zapewne odkurzasz obudowę a nie kartę. 

Wklej też screena z HWMonitor, zobaczymy co się tam grzeje. Jaką masz obudowę? 


Użytkownik viris33 edytował ten post 12 01 2016 - 11:31

  • 0

#5 patmak

patmak

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 01 2016 - 12:45

Sapphire VAPOR-X HD4870 2G GDDR5 PCI-E HDMI/DVI-I

http://www.pcworld.pl/testy/opis/KG00095-Sapphire_VAPOR_X_HD4870_2G_GDDR5_PCI_E_HDMI_DVI_I_VGA.html

to jest ta karta

Czyściłem wcześniej powietrzem sprężonym wszystko dokładnie.

Obudowa taka sama jak w każdym komputerze.

Karta graficzna pokryta jak wyżej na zdjęciach plastikiem może to jest jakiś minus?

Po 5 minutach gry SS z HW... Dłużej nie mogę bo już się wyłacza.. eh :(

http://ifotos.pl/z/snerxnw


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 12 01 2016 - 13:28

Te chłodzenie VaporX nie jest takie słabe, myślałem że to referent AMD. W testach ta karta nie osiąga więcej jak 75 stopni po godzinnym jej męczeniu różnymi programami. 

W takim wypadku powinna pomóc wymiana pasty bo po tylu latach powinna być wymieniona co najmniej 2-3 razy. Teraz nie ma tam nic albo jest śladowa ilość zaschniętego na beton gluta - to nie ma prawa działać.

 

P.S Co do obudowy miałem na myśli jej model bo nie każda jest taka sama jak piszesz. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych