Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Instalacją ZoneAlarm Free


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Peter1990

Peter1990

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 12 2008 - 22:30

Witam, mam problem kiedy próbuje zainstalować ZoneAlarm Free pokazuje mi się http://www.imagic.pl/public/pview/218743/1.jpg apotem to http://www.bankfotek.pl/view/161556i nie mogę zainstalować, bardzo mi na tym zależy proszę o pomoc.

zrobiłem coś takiego


uruchom- %temp% - usuń wszystkie pliki

użyj revo unistaller i zobaczy czy na liście programów do odinstalowania nadal nie widnieje Zone Alarm.

Ctrl- alt- del: zerknij czy nie ma przypadkiem włączonej usługi "vsmon". Jeśli tak to zamknij proces.
Odszukaj też w rejestrze wpis o pliku vsutil.dll (HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs) i go usuń.

Wywal też z dysku takie pliki (albo lepiej przenieś je w jakieś inne miejsce na dysku)

System32\
vsdata.dll, vsinit.dll, vsmonapi.dll, vspubapi.dll, vsregexp.dll,
vsutil.dll, vsxml.dll, zlcomm.dll, zlcommdb.dll, vsdatant.sys,
vsconfig.xml, zllictbl.dat

System32\ZoneLabs\
camupd.dll, dbghelp.dll, ssleay32.dll, vsavpro.dll, vsdb.dll,
vsruledb.dll, vsvault.dll, zlparser.dll, vsmon.exe, cerbprovider.pvx,
ZLCommDB.xml

menu start- wyszukaj- zone alarm. usuń wszelkie pozostałości po programie

Na koniec przeczyść dodatkowo rejestr RegSupr
zrestartuj komputer


kiedy to zrobiłem pokazuje się to
http://www.bankfotek.pl/view/161755

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 22:37

Ta Instalacja się sama uruchamia ?

żeby usunąć Zone alarm spróbuj tak
W menu Start systemu Windows, kliknij polecenie Uruchom ...
wpisz polecenie regedit .
przejdź do klucza
Zrób sobie kopię tego całego klucza gdzieś w bezpieczne miejsce(tak na wszelki wypadek)
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ VxD \ VSDATA95
Usuń go z rejestru

potem
użyj funkcję wyszukiwania (windowsowego), zlokalizować i usunąć pliki
VSDATA95 i / lub
VSDATANT.

Opróżnij kosz , Restart kompa .

  • 0

#3 Peter1990

Peter1990

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 12 2008 - 22:58

Jak wszystkie te czynności zrobię i klikam na instalke to wtedy się instaluje

Tego klucza HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ VxD \ VSDATA95 nie mam
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 23:06

A próbowałeś czyścić system takimi programami jak RegCleaner czy Odkurzacz
polecam jeszcze użyć programu
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&...Uninstall+5.0.2

PS: Wiesz co ? tak naprawdę chyba nie za bardzo rozumiem twój problem tzw. co chcesz dokładnie zrobić z tym programem zainsalować go czy odinstalować czy są jakieś problemy z tym że program pozostawił jakieś rzeczy po sobie ??
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 12 2008 - 02:31

Problemy z instalacją programów anty wirusowych oraz firewalli występują wtedy jeśli: np. Zone alarm w momencie instalacji instaluje bibliotekę wirusów a dokładnie to nie tyle nazwy wirusa lecz jego końcówkę przykład :*nazwa*.*końcówka*; avast.exe i o tę końcówkę po nazwie kropka *....*.gif chodzi. oczywiście końcówki są różne ta jest akurat od grafiki.
I jeśli masz zainstalowanego antywirusa potem instalujesz firewalla to antywirus skanuje firewalla jak każdy plik/program. To oznacza że jeśli trafi na końcówki wpisy podobne do wpisów w bazie wirusów zawartych w antywirusie to anty wirus będzie taki program plik wykazywał jako zagrożenie dla komputera że znalazł wirusa itp., to samo tyczy się instalacji odwrotnie masz zainstalowanego firewalla a instalujesz antywirusa. Dlatego w czasie instalacji jednego i drugiego musimy postąpić w jednej z dwóch możliwości:
1). Albo wyłączamy na czas instalacji firewalla/antywirusa albo firewalla albo antywirusa w zależności co pierwsze było za instalowane.
2). Albo ustawiamy w jednym z pierwszych zainstalowanych programów czułość/stopień skanowania czyli ochrony komputera, i albo w opcji internetu, albo w opcji CD, albo w opcji, twardego dysku.
Chodzi o to by dany program zabezpieczający przeszedł pomyślnie proces instalacyjny.
Najlepiej unikać takich sytuacji po pierwsze oznacza to że programy będą się dublowały po drugie będą konflikty w pracy komputera z powodów programowych, oraz będzie występowało spowolnienie pracy komputera (zwane potocznie muleniem). A w szczególności jak ustawimy w obu programach wtedy następuje zwykle zawieszenie się komputera.
dlatego przed instalacją programów zabezpieczających komputer przed wirusami i innymi śmieciami, należy zapoznać się z opiniami ludzi na forach co do tego jakie najlepiej opcje programy wespół współpracują.
Wejdź na stronę producenta zone alarm i zobacz czy mają program de instalacyjny i potem oczyść komputer.
potem sprawdź jak się sprawuje.
Dlatego między innymi np. taki program Spyware-Search&Destroy, instalujemy po instalacji, by nie powstawały konflikty w czasie instalacji oprogramowania.
I ty masz taki konflikt co należy zrobić to przeczytaj jeszcze raz.
Powodzenia

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych