Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z IP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 konnio

konnio

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 10 2008 - 10:52

Ja mam problem ponieważ ostatnio miałem wiele nieprzyjemności z powodu e-meil.czy jest możliwość
znalezienia adresu IP i z tym adresu z którego compa został wysłany.prosiłbym tylko o poważne odpowiedzi.jeśli
to możliwe to jak to się robi.dziękuje

  • 0

#2 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 10 2008 - 12:10

W sieci nikt nie jest anonimowy ;p Adres IP na pewno da się ustalić, ale chyba nie było by to łatwe.

"IP i z tym adresu z którego compa (komputera?) został wysłany" http://whatismyipaddress.com/ wpisujesz adres IP i mniej więcej pokazuje skąd jest ;)

  • 0

#3 konnio

konnio

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 10 2008 - 13:18

Dziękuje za odpowiedż ale potrzebuje bardziej wyczerpującej pomocy.np. w jaki sposób ustalić adres IP dzięki e-meila.
  • 0

#4 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 10 2008 - 14:50

Udało mi się ustalić IP nadawcy na podstawie wiad. systemowej od grono.net, korzystałem z poczty onetu, system operacyjny Linux przeglądarka Firefox.

Otwieram wiad i obok opcji odpowiedz usuń i takie tam mam opcję pokaż nagłówki. Klikamy tam i wyskakuje nam nowe okno w którym mamy

"Received: from out.grono.net ([193.33.58.2]:25255 "EHLO out.grono.net [...]" gdzie [193.33.58.2] to IP nadawcy.
  • 0

#5 konnio

konnio

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 10 2008 - 19:04

Tak o to mi chodziło.dziękuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam

Nagłe pytanie miałbym jeszcze,jeżeli od tej samej osoby wysłane e-maile mają inne adresy IP to ta soba pisze co raz to z nowego konta adresu e-mail czy po prostu zmienia miejsce lub komputer do napisania nowego list.dziękuje
  • 0

#6 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 10 2008 - 19:32

Zmiana konta nie zmienia adresu IP. Wystarczy, ze ma internet np w neostradzie, i wtedy IP zmienia się przynajmniej raz w w ciągu 24 h. IP można tez zmienić poprzez zmianę nie komputera a usługodawcy internetowego (czyli również podczas zmiany miejsca w którym się korzysta z internetu), nie jestem na 100% pewien ale chyba różnymi programami można zamaskować, pozornie zmienić swoje IP.
  • 0

#7 konnio

konnio

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 10 2008 - 20:05

No cuż podziękował ,byłeś mi naprawde pomocny jeszcze raz pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych