Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z IP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 saviola07

saviola07

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 05 07 2008 - 19:36

Mój problem polega na tym, że mam sieć lokalną i na jednym forum zarzocono mi i mojemu koledze z osiedla, że te konta załozone są przez jednego użytkownika bo są takie same IP!

Jak to jest możliwe, że administrator forum widzie takei samo IP mimo, ze to nie jest ten sam komputer ?

Pozatym kolejny kolega też ma takie samo IP jak my i też jest z osiedla.

Jak to wytłumaczyć , że Ip jest takei samo ?

Proszę o pomoc

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 05 07 2008 - 19:50

Proste - jesteście podłączeni do routera i w sieci macie różne wewnętrzen IP postaci 192.168.1.XXX lub 10.0.0.XXX. Pewno to mała sieć być może podłączona do WLAN. IP jest odczytywany na routerze końcowym a nie z Waszych kompów (na wyjściu do sieci) i wtedy jest widoczny dla wszystkich jako jednakowy.

Tylko dziwię się temu administratorowi forum, że się czepia. Bio to... normalne.
Ja mam w domu trzy kompy i wszyscy mamy różne loginy na tych samych forach (np. www.obiektywni.pl) i jakoś nikt dotychczas nie robił problemów.

  • 0

#3 saviola07

saviola07

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 05 07 2008 - 19:55

A można to jakoś udowdnić bo administrator forum mi nie wierzy ?
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 06 07 2008 - 06:11

Wystarczy mu napisać, że Wasze kompy działają w lokalnej sieci LAN i stąd te same adresy IP. Niestety, nie idzie tego (zdalnie) udowodnić... Co najwyżej możesz mu wysłać zrzut ekranu z ipconfiga ( START => URUCHOM => wpisz; cmd => po ukazaniu się okienka wpisz: ipconfig /all ) powinien pokazać się spis adresów IP w sieci (Twoje IP, IP bramki, MAC, itd), co udowadnia, że pracujesz w lokalnej sieci (za routerem).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych