Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Gigabyte GA-X58A-UD3R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 angmar

angmar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 06 2011 - 10:33

Witam!

Mam spory problem z płytą wymienioną w tytule tematu.

Problem ten miałem już w grudniu, gdy kupiłem nowy zestaw i postawiłem na nim system. Wymieniałem nawet płytę na nową, ale niewiele to dało bo na nowej też na początku były takie objawy. Potem wszystko sie uspokoiło i przez pół roku komp chodził normalnie... aż do wczoraj.

Problem polega na tym, ze komputer po uruchomieniu startuje bardzo wolno. POST trwa kilka razy dłużej niż normalnie, a jak wreszcie się zakończy i system zaczyna startować, to po chwili nastepuje restart. I tak w kółko.

Dodatkowo nie można dostać się do najważniejszych ustawień w BIOSie. Po wejściu do BIOSu można sobie po nim spacerować do woli i wszystko zmieniać, ale każda próba wejścia do pierwszej zakładki (MB Intelligent Tweaker) kończy się zwisem na sztywno w trakcie wyświetlania zawartości tej zakładki.

Na wymienionej wyżej płycie są zainstalowane:
i7-950 3.06GHz
6GB Geil EVOTWO 2000MHz

Reszty nie wymieniam, bo na pewno nie jest przyczyną tych cyrków.

Ma ktoś pomysł jak sie z tym raz na zawsze uporać?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 06 2011 - 11:10

Poważna sprawa, bo BIOS to nie jakiś Windows, który możesz instalować i dowolnie modyfikować. Najlepiej oddaj na gwarancję i poproś o update BIOSu. Możliwe, że jak samemu zrobisz taki update to uszkodzisz płytę, a wtedy gwarancja może nie zostać uznana. Najpewniej kość ROM jest w jakiś sposób uszkodzona, lub niepewna wersja BIOSu wgrana.

  • 0

#3 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 07 06 2011 - 08:20

Ale przecież ta płyta ma DualBIOS :confused: Nie możesz zrobić przywrucenia starego BIOSu do momentu jak działał dobże?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych