Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] system wiesza się w każdym momencie ładowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 farmazon3000

farmazon3000

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 10 2006 - 12:09

mój komputer wiesza sie bez żadnego powodu, powiesił sie juz dokładni w każdym momencie od przyciśnięcia klawisza ON

-dosłownie sekundę po włączeniu
-podczas ładowania biosa
-gdy sprawdza dyski
- itp
-podczas używania
-gdy nic nie robię
-gdy wyłączam
- moglbym wymienac bez konca

gdy sie zawiesi najczesciej resetuje go ale czasem to nie pomaga i po zresetowaniu nie chce sie on włączyc - jest jakby uśpiony - monitor nie "zaskakuje" i tak sobie wisi

wtedy jedynym wyjsciem jest wyjecie wtyvczki z gniazdka i odczekanie kilku minut, po chwili mozna go wlaczyc, ale wtedy znow rzecz zaczyna sie od poczatku

zwykle po kilkunastu resetach jest juz ok, ale zdarza sie sporadycznie ze sie znow zawiesi

nie mam pojecia o co biega



dodam ze podejrzewalem mojego windowsa ze jest zaśmiecony, wiec mam swieżutkiego windowsa ale sytuacja sie nie zmienia


ktos mi podszepnął ze to RAM

...

mam 128 DDR kupione hohoho dawno temu, procesor DURON 950MHz

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 10 2006 - 13:10

Złożony problem, patrz w stronę procesora, Ram'u lub zasilacza. W przypadku testowania procesora, to sprawdź temperatury w BIOSie (klawisz Del podczas startu systemu) - jeśli temp. oscyluje powyżej 60C nalezy wymienić wiatraczek. Do sprawdzenia RAMu służą specjalnie spreparowane dyskietki z programem. A jeśli chodzi o zasilacz to pozostaje zaufać temu co podaje o napięciach BIOS - podaj co pisze na linii +5V, +12V.

  • 0

#3 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 11 10 2006 - 13:25

Sprawdz dysk jeszcze softem producenta. Moze masz uwalony dysk i cos bruzdzi(sam pol roku mialem waly z nowka Segate i dziwnie zalozonymi przez XP'ka partycjami).
  • 0

#4 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 11 10 2006 - 15:31

Z tym sprawdzaniem temperatur w biosie to tez takie chybil trafil,bo moze klamac albo czujnik byc walniety,jak nie masz pewnosci to zrob to na czuja dotykajac radiator :(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych