Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem przy stacie systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 06 03 2008 - 16:35

Witam. Otoz w jednym z tematow ju pisalem ze mam zamiar zmienic plyte glowna i ram , ale narazie mam to co mam i musze sobie poradzic z problemem.
Wiec tak . Przy pierwszym starcie systemu (czyli jak wstane rano ) to po wcisnieciu start i pokazaniu sie obrazu od plyty gownej wyskakuje mi komunikat .

Your computer CPU Fail or speed to low . You can also disable this warning message in setup .

Wciskam F1 i dalej juz jest wszystko git . Wyłacyłem i wlacylem, kompa na nowo i wlacyl sie ju be tego komunikatu . Z tego co mi sie udało z tego wywnioskowac to ze cos chodiza wolno ale nic wiecej .
Prosze o ppomoc!Dołączona grafika


Aha moj sprzet to :
Asus P5VD2-MX
C2D E6300
Gf 7300GS
1024 RAM 533 MHz
Feel 300W

  • 0

#2 radek32

radek32

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 07 03 2008 - 10:34

Format to raczej nic nie pomoze, na Twoim miejscu najpierw zresetowalbym bios, bo najprawdopodobniej cos z nim nie halo, a jak nie pomoze to moze upgrade biosu, jesli komp startuje normalnie to procesor dziala, ewentualnie bios sie poprzestawial, jesli nie jestes pewien co i jak przestawic w biosie , to albo zaladuj domyslne ustawienia biosu , albo reset, w ostatecznosci sprobuj sciagnac nowszy bios i go zaladuj

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 07 03 2008 - 13:14

Masz włączoną kontrolę obrotów wentylatora na procesorze w zaleznosci od temperatury. Jak komp jest zimny to wentylator się nie kręci bo temperatura jest niska - dlatego płyta sygnalizuje zbyt niskie obroty wentylatora. Wyłącz ta opcję w biosie i po sprawie, chyba że ci to nie przeszkadza to może tak zostać bo nic złego się nie dzieje
  • 0

#4 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 07 03 2008 - 17:05

Dzikei panowie , jak nie bede widzial jak przestawic to napisze.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych