Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem podczas próby instalacji systemu "Bootmgr is missing"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hat

Hat

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 06 12 2012 - 14:24

Witam,
Mam następujący problem - Jakiś czas temu dostałem laptopa od kolegi w tym że bez dysku, więc wziąłem stary dysk z mojej Toshiby i go zamontowałem na miejsce w "nowym" laptopie.
Następnie wziąłem płytę z windowsem XP i tu się pojawia problem, podczas botowania z płyty wyskakuję mi komunikat "Bootmgr is missing" Wciskam ctrl+alt+del i system uruchamia się normlnie - Albo nie tyle co normalnie bo dochodzi do znaczka windowsa i przenosi mnie do "Naprawy błędów" (Nie pamiętam do końca poprawnej nazwy).
Dodam że na dysku jest zainstalowany "Windows Vista".

Szukałem porad w internecie, niestety wszystkie rozwiązania związane z naprawą tego błędu wiążą się z dostępem do systemu, niestety system się nie wczytuję tylko wkółko naprawia jakiś błąd.
Także moje pytanie jest następujące: Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Nie wiem czy to jest dobry dział, za problemy przepraszam
Pozdrawiam :)

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 12 2012 - 14:51

A dlaczego nie sformatowałeś dysku ze starego komputera przed przełożeniem do do nowego? xD

  • 0

#3 Hat

Hat

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 06 12 2012 - 15:41

A dlaczego nie sformatowałeś dysku ze starego komputera przed przełożeniem do do nowego? xD

Starego laptopa nie używałem od około 2 lat i przez ten czas wydałem baterię i ładowarkę ;)
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 12 2012 - 18:28

Ściągnij ten plik, następnie wypalasz go na płycie (jako obraz) i uruchamiasz komputer z tą płytą w napędzie. Następnie po odpaleniu tego programu wybierasz pierwszą opcję, później kilka razy wciskasz Enter (wybór języka, itp.), a jak się pojawi okienko z partycjami to zaznaczasz pierwszą (z systemem), klikasz prawym, wybierasz "Manage Flags" i zaznaczasz "boot" ;)

Użytkownik Qauke edytował ten post 06 12 2012 - 18:30

  • 1

#5 Hat

Hat

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 07 12 2012 - 18:20

Qauke dzięki za pomoc :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: BOOTMGR bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych