Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po zmianie domyślnego folderu dla instalacji nowych programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hector

hector

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 03 05 2011 - 17:53

Witam.

Mam na swoim komputerze 2 partycje. Na pierwszej zainstalowałem system Windows Vista z jej programami. Następnie w rejestrze zmieniłem opcję aby każdy następny program instalował się na drugiej partycji (regedit --> HKEY_LOCAL_MACHINE --> SOFTWARE --> Microsoft --> Windows --> CurrentVersion --> ProgramFilesDir (tutaj zmieniłem z C:\Program Files na D:\Program Files). Nowe programy ładnie instalują się na drugiej partycji. Jednak po uruchomieniu ponownym komputera skłdniki Windows Vista (np. Movie Maker, Galeria fotografii systemu Windows itp.) nie mogą się uruchomić. Po kliknięciu wyskakuje komunikat, że D:\Program Files\Movie Maker\DVDMaker.exe Podana ścieżka nie istnieje.
Szczerze mówiąc myślałem, że zmiana lokalizacji będzie działała tylko dla nowo instalowanych programów a nie zmieni nic w już zainstalowanych programach. Próbowałem przenieść folder z np. Movie Maker z Program Files partycji z Vistą do folderu Program Files drugiej partycji. Niestety dla większości plików tego folderu wyskakiwał komunikat, że nie mam uprawnień do przenoszenia tych plików. Nie wiem, czy w ogóle coś to dałoby.
Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

  • 0

#2 bierek1989

bierek1989

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 13 05 2011 - 14:40

Przejmij na własność foldery te ktore chcesz przenieść. Problem jest w tym, że Vista automatyczne zabezpiecza się przed kopiowaniem tych plików. Masz administratora na tym komputerze oczywiscie? Spróbuj je skopiować a nie przenieść.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych