Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po zainstalowaniu systemu - System Recovery Options


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateuS

MateuS

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 10 2007 - 14:07

Mam laptopa przywiezionego z zagranicy z Vistą Home (angielską wersję) sformatowałem partycję C z Windowsem i zainstalowałem Viste Ultimate (wersję polską) i gdy włączam laptopa to wyskakuje: System Recovery Options (program do przywracania systemu) jak ustawić aby mi nie chciało przywrócić system a tylko po prostu aby włączył się Vista Ultimate? <_<

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 20 10 2007 - 17:55

Podczas uruchamiania systemu wciśnij klawisz F8 i czekaj aż pokaże Ci sie menu, tam możesz mieć opcje do normalnego uruchomienia Visty. Być może żle sformatowałeś partycje albo zainstalowałeś Viste Ultimate, "System Recovery Options" domyślnie nie instaluje sie na dysku, ta usługa jest dostępna normalnie tylko z płytki instalacyjnej i swoją drogą dziwne jest to że uruchamia sie podczas startu systemu.

  • 0

#3 MateuS

MateuS

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 10 2007 - 21:48

zrobiłem tak jak napisałeś po naciśnięciu F8 wszedłem i na samym dole była ta opcja ale dalej to samo... Cały czas podczas ładowania systemu wyskakuje przywracanie.



Zobaczyłem również że jak instalowałem system ten co był to po zainstalowaniu instalowało wszystkie sterowniki i się nie restartował a jak zainstalowałem Ultimate to nie instalowało sterowników a gdy zalogowałem się to nawet nie pokazało pulpitu tylko mnie wylogowało i zamknęło system i później już nie mogłem włączyć.
  • 0

#4 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 10 2007 - 10:38

Wszytsko wskazuje na to że źle przeprowadźiłeś instalacje systemu. Sformatuj jeszcze raz partycje i zainstaluj Viste na nowo.
  • 0

#5 MateuS

MateuS

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 10 2007 - 13:14

no właśnie już 2 razy instalowałem i dalej to samo a gdy przywróciłem wersję Home to wszystko ok śmiga.



Ja formatuje tylko C a może jeszcze D należy sformatować? Bo ten D jest Recovery? tylko ze ja mam tam zdjęcia wrzucone i pasuje mi to zostawić...
  • 0

#6 MateuS

MateuS

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 10 2007 - 19:27

a może to dlatego że mam złą wersję bo mam VISTA_X86_PL??? A może na mojego laptopa potrzebna jest 32Bit?

Proszę o pomoc to dla mnie pilne...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych