Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po usuniętych plikach Service Packa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 23 11 2010 - 23:55

Witam, mam problem z plikami na dysku. Postanowiłem trochę przeczyścić komputer, użyłem programu Wise Disk Cleaner 5.71, który wykrył dużo błędów. Usunąłem większość problemów, ale zauważyłem, że sporo przeczyściło mi folder Windows. Załączam screena jak to teraz wygląda: http://img337.imageshack.us/i/63133069.jpg/ Problem polega na tym, że usunęło mi np. folder $NtServicePackUninstall$ z folderem Spunist w środku. Po przywróceniu systemu niestety nie idzie, komputer działa poprawnie, ale martwię się, że jak będe potrzebował jakiś plików to nie mam z czego to przywrócić. Po przywracaniu systemu nie działają mi czcionki, folder LastGood zmienił się na LastGood(2), ale odmieniłem. Ponadto sprawdziłem czy jak będe chciał odinstalować gry systemowe, a potem je przywrocić - także nie działa. Powiedzcie mi co mam zrobić i czy ten program za dużo mi nie namieszał. Proszę o szybką poradę, gdyż trochę jestem zmartwiony tym faktem. Pozdrawiam.

  • 0

#2 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 24 11 2010 - 13:09

W folderze $NtServicePackUninstall$ są pliki na wypadek odinstalowania dodatku Service Pack. Zapewne nie będziesz tego zlecał, więc nie ma się czym przejmować.
Jeśli chodzi przywracanie systemu, to dotyczy to tylko niektórych plików systemowych i ustawień, po usunięciu większej ilości plików przez Ciebie funkcja nie pomoże w ich przywracaniu. Co do funkcji systemowych, to być może brakuje właśnie plików, ale powinno Cię poprosić o włożenie CD z Windowsem, jesli się nie mylę. W jaki sposób nie działają czcionki?


#3 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 24 11 2010 - 17:20

Czcionki się po prostu nie ładują. Kiedy chce wybrać czcionki wyskakują błedy i trzeba klikąć ok. W przypadku gier prosi o CD, wcześniej tak nie było. A nie mógłbym jakoś tego przywrocić np wgrać service packa 3 jeszcze raz ? Dodam, że folder Cursors jest w obecnej chwili pusty.

Użytkownik koniczek3 edytował ten post 24 11 2010 - 17:25

  • 0

#4 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 24 11 2010 - 17:48

To faktycznie program Ci zrobił gruntowne czyszczenie. SP-ka nie odinstalujesz, a co za tym idzie, nie przeinstalujesz. Najkorzystniejsza wydaje się naprawa systemu (odpalenie z płyty instalacyjnej i wybór ( klawisz [R] ) naprawy systemu).

#5 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 24 11 2010 - 17:54

No zrobił, zrobił. Czyli pozostaję mi naprawa systemu tak jak mówisz. A czy to przywróci wtedy te pliki, które usunął ? Po service packu też ? Zastanawia mnie fakt, że w dodaj usuń nie ma dodatku service pack 3

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych