Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem karta graficzna / plyta glowna [brak sygnalu]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukarwacki

lukarwacki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 11 2007 - 20:21

Witam. Borykam się z pewnym problemem już od miesiąca, postanowilem napisać, ponieważ skończyly mi się już pomysly co może być nie tak. Mianowicie kupilem kartę graficzną Palit Sonic+ GeForce 8600 GT i po podlączeniu najpierw do konfiguracji opisanej poniżej w pkt. 1 jak i do konfiguracji w pkt.2 pojawia się taki sam problem - brak sygnalu z karty do monitora. Postaram się opisać to w kilku punktach.

1) Poprzednia konfiguracja, na której zaistnial problem :
- Procesor : Intel Pentium IV Prescott 530 3.0 GHz
- Plyta glówna : Asus P5LD2-VM
- Zasilacz : ModeCom Feel III-400

2) Obecna konfiguracja, na której pojawia się taki sam problem :
- Procesor : j.w
- Plyta glowna : Abit IP35-E
- Zasilacz : Amacrox Warrior-450

3) Karta jak się okazalo w sklepie komputerowym po podlączeniu do ModeCom Feel III-350 dziala bez problemu, więc wykluczam problem z zasilaczem. Niestety nie zapytalem sie jaki byl to zestaw, zależalo mi na sprawdzeniu, czy karta jest sprawna.

4) Zresetowalem BIOS na obydwu plytach glównych, . sprawdzalem na dwóch monitorach - Samsung SyncMaster 191T i Sony SDM-HX73, kable cyfrowe DVI-D i DVI-I, a także analogowy przez przejściówkę DVI, dodatkowo w konf. 1 ustawilem BOOT PRIORITY na PCI EXPRESS, nic nie pomoglo - brak sygnalu.

Wydaje mi się, że sprawdzilem wszystko, co w takich wypadkach można sprawdzić, oprócz procesora. Czy jest możliwy konflikt przerwań między procesorem, a moją kartą ? Procesor jest jedyną częścią wspólną obydwu konfiguracji, na których zaistnial problem. Niestety nie mogę tego przetestować, gdyż nie mam innego procesora. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Łukasz Karwacki

  • 0

#2 sxvrafar

sxvrafar

    Początkujący

  • 81 postów

Napisano 06 11 2007 - 00:04

przyjrzyj się dokładnie czy wcisnełeś kartę do końca w gniazdo
wystarczy że jest troszkę krzywo albo minimalnie w górze i już nie ma łączności z płytą
na pocieszenie - twój problem na pewno nie ma nić wspólnego z prockiem - no chyba że masz ubitego procka ale wtedy to żadna karta ci nie da sygnału ale z tego co zrozumiałem to jakoś uruchamiałeś tą konfigurację tylko nie wiem czy na tej karcie bo inaczej nie zmieniłbyś nic w biosie
miałem podobny przypadek i karta zapierała się o kondensator na płycie głownej
może się też śledź mocujący opierać o obudowę i nie wchodzić do końca
czekam na odpowiedź czy ci ruszyło

  • 0

#3 lukarwacki

lukarwacki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 11 2007 - 11:34

Witam. Sprawdzalem ulożenie karty w slocie już chyba z n razy i za kazdym razem to samo, kombinowalem też z ustawieniem w czasie dzialania systemu. Nic nie pomaga. Cały czas to samo. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Pozdr.
  • 0

#4 sxvrafar

sxvrafar

    Początkujący

  • 81 postów

Napisano 09 11 2007 - 22:24

ustawilem BOOT PRIORITY na PCI EXPRESS

co zrobiłeś żeby to ustawić
jak wszedłeś do biosu
  • 0

#5 lukarwacki

lukarwacki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 11 2007 - 14:03

co zrobiłeś żeby to ustawić
jak wszedłeś do biosu


Uruchomiłem kompa na zintegrowanej grafice, zmieniłem to ustawienie i wsadziłem kartę na pci exp. Nic to nie dało. Na Abicie problem ten odpada - nie ma zintegrowanej grafiki.

Pozdr.
  • 0

#6 sxvrafar

sxvrafar

    Początkujący

  • 81 postów

Napisano 11 11 2007 - 09:32

a czy twoja płyta na pewno obsługuje tą kartę?
bo jeśli wszystko chodzi bez tej karty a karta chodzi w innym zestawie to może problem być w nieobsługiwaniu tej konkretnej karty w twojej płycie
sprawdziłem na przykład i asrock nie rusza z tą kartą a gigabyte bez problemu
  • 0

#7 lukarwacki

lukarwacki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 11 2007 - 13:03

a czy twoja płyta na pewno obsługuje tą kartę?
bo jeśli wszystko chodzi bez tej karty a karta chodzi w innym zestawie to może problem być w nieobsługiwaniu tej konkretnej karty w twojej płycie
sprawdziłem na przykład i asrock nie rusza z tą kartą a gigabyte bez problemu


Toteż mam drugą płytę główną Abita, nie sądzę, żeby na dwóch tak różnych płytach ta karta nie działała. Nie mam też jak sprawdzić innej karty graficznej, chyba po prostu dam komputer do serwisu, oni prędzej wykryją co jest nie tak.

Pozdr.
  • 0

#8 rkaz

rkaz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 02 2008 - 11:02

Witam.
Mam taki sam problem.
Niedawno kupiłem płytę Gigabyte AMD 690 z wbudowaną kartą Ati, wszystko działa OK.
Wczoraj zakupiłem kartę grafiki zewnetrzną GIGABYTE GEFORCE GT8600 i nie dziala.
Komputer startuje natmiast nie jest podawany sygnal na monitor (LCD kabel cyfrowy).
Zmieniałem ustawienia w biosie aby jako pierwszy startował port pci-e i czarno,
wyłączyłem grafikę wbudowaną - czarno na monitorze ( musiałem zresetować później bios bo obie nie działały)

Karta grafiki jest ok włożyłem ją dzisiaj do firmowego Della i wystartowała.

POMOCY może ktoś zna rozwiązanie. :ninja:

Sprzęt to:
Płyta główna Gigabyte GA-MA69G-S3H AMD 690G
procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX
pamięć GeIL Dual Black Dragon 2x 1GB DDR2 800 MHz CL4
zasilacz chiftec 400W

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera sygnał BIOSu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych