Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Windows XP Zawiesza sie przy starcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 aro96

aro96

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 07 2011 - 12:16

Wczoraj zainstalowałem antywirusa Nortona 2011 i po jego instalacji nastąpiło ponowne uruchomienie komputera. Potem włożyłem płytę z nieznaną mi zawartością do cd-romu i po jej włączeniu (była tam jakaś gra) komputer zawiesił się. Zawiesił się całkowicie - nic nie dało sie zrobić, nawet zatrzymał się czas na pasku zadań. Próbowałem już resetować i to samo. Ledwo co się uruchomi odrazu się zacina, nic nie można włączyć jedynie można latać kursorem po pulpicie i zaznaczać ikonki ale gdy którąś się kliknie 2 razy następuje zawieszenie całkowite. Nie działa nic, ani menadżer zadań, nawet się nie da normalnie wyłączyć komputera. Jedyne co da się zrobić to wylogować się skrótem klawiszowym. Ale nawet po wylogowaniu nie da się zalogować, wyłączyć, uruchomić ponownie czy włączyć stan wstrzymania. Nie mam pojęcia z czego to się wzięło i jak to naprawić. Myślałem nad opcją Load Optimized Defaults w BIOS-ie ale postanowiłem najpierw tu napisać. Macie jakieś propozycję jak to naprawić?

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 01 07 2011 - 12:51

Jedyną sensowną opcją jest zrobienie kopii zapasowej , czyli ściągnięcie jakieś live cd linuxa .
Następnie format i posadzić system na nowo.

  • 0

#3 aro96

aro96

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 07 2011 - 13:26

Format odpada. Nie mam windowsa. Miałem oryginał, ale płyta się zapodziała a naklejka z kodem jest w połowie urwana, a nie chcę instalować pirata. Może jakieś inne pomysły? Najlepiej jakby dało się jakoś naprawić bez formatów, przeinstalowań i tak dalej...
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 01 07 2011 - 16:57

Odczytaj aktualny klucz, pożycz od kogoś nośnik i po problemie.

Ściągnij program typu Odkurzacz, CCleaner, jv16 power tools i zrób naprawę rejestru.
Następnie Tune XP i w zakładce memory and system files kliknij ostatnią opcję i nie ruszaj aż do póki nie skończy.
Koniecznie przeskanuj komputer pod kątem wirusów, najlepiej z zewnętrzego źródła czyli LiveCD.
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 07 2011 - 10:43

No chwila, a do awaryjnego systemu nie można wejść (f8 podczas ładowania komputera)? Usuń Nortona i powinno działać.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych