Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem: Windows Vista i wirtualne dyski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 patrixxx

patrixxx

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 10 2006 - 09:25

mam pytanie bo mam windowsa viste i nie moge zrobic wirtualnych dyskow przez alkohola ale moze ktos wie przez jakis inny program mogłbym zrobic wirtualne dyski pod windowsa VISTE.Byłbym bardzo wdzieczny

ykoops//tytuł tematu, ort.


Użytkownik Aman edytował ten post 19 05 2007 - 12:43

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 08 10 2006 - 10:50

Problem najprawdopodobniej związany jest z systemami zabezpieczeń Visty. Programy typu Daemon Tools, Alkohol instalują swoje sterowniki w trybie rootkita (wymóg bycia "niewidzialnym" dla niektórych zabezpieczeń oryginalnych płyt). Vista nie zezwala na instalację programów, które interpretuje jako potencjalnie niebezpieczne... i/lub jak zwykle nie jest przygotowany na większość starego oprogramowania. Przejrzałem najnowsze wersje najpopularniejszych programów i nie znalazłem żadnego, który na liście obsługiwanych systemów ma Vistę.

  • 0

#3 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 18 10 2006 - 10:39

problem zostal rozwiazany przez samą firmę Microsoft w ostatniej publicznej wersji RC2 tj 5744 :D
  • 0

#4 Michau_pl

Michau_pl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2007 - 14:50

problem zostal rozwiazany przez samą firmę Microsoft w ostatniej publicznej wersji RC2 tj 5744 :rolleyes:



A w jaki sposób to rozwiązanie można zastosowac? Szukam w necie od kilku dni sposobu JAK podłączyć virtualne dyski za pomocą alkohola albo czego innego. NIC mi nie wychodzi... Z koleji wyczytałem gdzieś że dyski te można podłączyć z poziomu windows ekspolraotra... tylko jak???
Wysili się ktoś i poda instrukcję?? ( mam "wspaniałą" viste basic home...)
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 11 08 2007 - 19:09

Z tego co widzę DAEMON Tools w wersji 4.09 jest już kompatybilny z vistą. Zapewne masz system 32-bitowy więc pobierz TO
  • 0

#6 Michau_pl

Michau_pl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 08 2007 - 17:06

Hmm. Sciągnięte i zainstalowane. Napędy widzi Program daemon, montuje itd itd ale Vista nadal ich ie widzi, nie mogę explorować ani uruchamiac programów zaisanych jako obraz...Co więcej - w menagerze sprzętu widac te virtualne dyski ale ich nie idzie uruchomic.(oczywiście wszystko odpalam jako administrator :P )

Hmm. Sciągnięte i zainstalowane. Napędy widzi Program daemon, montuje itd itd ale Vista nadal ich ie widzi, nie mogę explorować ani uruchamiac programów zaisanych jako obraz...Co więcej - w menagerze sprzętu widac te virtualne dyski ale ich nie idzie uruchomic.(oczywiście wszystko odpalam jako administrator :rolleyes: )


  • 0

#7 Pawelq17

Pawelq17

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 08 2007 - 13:27

Aman, owszem Daemon 4.09 i 4.10 ma obsługiwać Viste... Mam taki sam problem jak kolega Michau_pl... Posiadam Viste Basic Home, Daemon 4.10 wersja oczywiście dla systemu 32 bitowego instaluje się i odpala (zależy kiedy) :) sytuacja przedstawia się u mnie następująco:

Jeżeli odpalę Daemona zaraz po instalacji (jeszcze za pomocą instalatora czyli przez zaznaczenie "run daemon") oczywiście program zadziała i włączy się.. Tylko tu pojawia sie problem... Wirtualne dyski widzi tylko program... System dysków stworzonych przez Daemona już nie widzi, nawet jeżeli zamontuje w nich obrazy... :rolleyes: nie wiem co z tym jest...

Druga opcja jest taka ze nie odpalam Daemona zaraz po instalacji... Wtedy to już jest dno kompletne ponieważ program nie włącza się w ogóle!Dołączona grafika Wyświetla tylko informację, że żeby włączyć program muszę być administratorem komputera!Dołączona grafika

Chciałem zaznaczyć, że na tym komputerze jest tylko jedno konto, moje administrtora, i zawsze tylko jedno było bo komputer ma dwa tygodnie!Dołączona grafika :banana:

Ktoś ma jakiś pomysł?? Bo Alkohol robi tak samo, w ogóle sie nie odpala... :banana:
Kolejny program jaki zainstalowałem to VirtualDrive ale on robi tak jak Daemon, włącza się ale nie tworzy mi wirtualnych dysków... ;)

Bardzo proszę o pomoc!Dołączona grafika
  • 0

#8 my5liwy

my5liwy

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 29 08 2007 - 20:52

deamon w wersji 4.9 działa z systemem 32 i 64 bitowym wiem bo sam nim operuje bez najmniejszych probelmów windows vista ultimate x64
  • 0

#9 Michau_pl

Michau_pl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 09 2007 - 18:35

deamon w wersji 4.9 działa z systemem 32 i 64 bitowym wiem bo sam nim operuje bez najmniejszych probelmów windows vista ultimate x64


hmm bogacz :rolleyes:

swoją drogą Vista home basic to jest po prostu nieporozumienie. To tak jakby kupić samochód bez pedału gazu....
powala brak sterowników a jak się szuka na stronach producenta to piszą że do visty niepotrzebne sterowniki hehehe
( od trzech miesięcy czekam na sterowniki do leciwej już drukarki HP854c....)

eh microszoft mikroszoft.... byle tylko nabić kabze... :)
  • 0

#10 Michau_pl

Michau_pl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 10 2007 - 20:12

hmm bogacz ;)

swoją drogą Vista home basic to jest po prostu nieporozumienie. To tak jakby kupić samochód bez pedału gazu....
powala brak sterowników a jak się szuka na stronach producenta to piszą że do visty niepotrzebne sterowniki hehehe
( od trzech miesięcy czekam na sterowniki do leciwej już drukarki HP854c....)

eh microszoft mikroszoft.... byle tylko nabić kabze... ;)


Widzę że zabrakło Wam słów ;)
  • 0

#11 R3D0

R3D0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 11 2007 - 05:00

Mam ten sam problem - nie wyświetla mi dysków wirtualnych (obojętnie jakim programem je robię) w MÓJ KOMPUTER. Co mam zrobić? :/

  • 0

#12 Grupens

Grupens

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 21 11 2007 - 08:10

Instaluj poprzez funkcję: uruchom jako administrator; jeżeli masz go zainstalowanego we właściwościach zmień w zakładce zgodność: na XP i uruchamiaj jako administrator. Powinno zadziałać.

  • 0

#13 R3D0

R3D0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 11 2007 - 11:50

Tak też zrobiłem. I nic... Dodam, iż wcześniej działało.. Odinstalowałem starą wersję, zainstalowałem nową - nie działała. Tak więc odinstalowałem --> rebot ---> potem zainstalowałem ponownie starą wersję i... kicha, też nie działa. Innetego typu co deamon tools programy również nie działają...
  • 0

#14 01wojtek

01wojtek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 11 2007 - 21:20

mam pytanie bo mam windowsa viste i nie moge zrobic wirtualnych dyskow przez alkohola ale moze ktos wie przez jakis inny program mogłbym zrobic wirtualne dyski pod windowsa VISTE.Byłbym bardzo wdzieczny

ykoops//tytuł tematu, ort.



Witam wszystkich !
Rozwiazanie jest proste. Potrzeba pobrac i zainstalowac program POWERISO (wersje 3.8, 3.7, 3.6 dzialaja pod Vista bo sprawdzalem)
A pobraj go mozna ze stronki http://en.softonic.com/search/power-iso ....

3majcie sie...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych