Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem - Power Saving Mode


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 01 2009 - 04:03

Witajcie!

Strasznie mnie ten problem irytuje. Podczas grania (tak się dzieje na 3 różnych grach) po pewnym czasie wyłącza się monitor i wyskakuje komunikat "Power saving mode". Trochę starałem się znaleźć informacji na ten temat w googlach ale nic, nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi: może kabel, może karta grafiki się gryzie z monitorem, może płyta gł., a może zasilacz.
Dużo osób właśnie o to pyta na forach i nic. Może Wy pomożecie:)

Mój sprzęt:
LG Flatron L1752S ; Radeon x1900 GT (ATI) ; Asus P5B-E ; Tagan 500 ; 2x512 ddr2 (800) + 2x1024 ddr2 (800) Geil ultra.
System XP SP2 z nowymi sterownikami do karty graficznej (jest ledwo po formacie), przed formatem problem też występował przy SP3 i troszkę starsze sterowniki (po zainstalowaniu najnowszych sterowników wyskoczyło info, że niezgodna wersja systemu czy coś takiego, dlatego zrobiłem format).

Przeczytałem też że to bios może wydawać takie polecenie i że tam można taką opcję wyłączyć w Energy Management Setup. Jednak nie znalazłem opcji dotyczących monitora.

Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Nie myślcie sobie, że jestem zdesperowany i o 3 w nocy piszę posta bo nie mogę sobie pograć;p Po prostu jest to irytujące - człowiek zamiast się zrelaksować przy gierce, tylko się nakręca i wkurza. Co więcej - z tego co czytałem u innych osób ten problem występuje nawet przy przeglądaniu internetu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 12 01 2009 - 17:58

sprawdź jakie masz ustawienia w biosie w menu: "power menu" i w "apm configuration". Sprawdź też ustawienia w profilu zasilania komputera, monitora. Opisz czy tak jest tylko podczas grania, czy również podczas normalnego użytkowania, podaj temperatury GPU.

  • 0

#3 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 01 2009 - 21:22

Teraz po 4 minutach grania już to się stało, ale ekran się spowrotem włączył gdy ktoś do mnie napisał na gg (pierwszy raz tak mi się stało). Problem u mnie występuje tylko podczas grania. Jeśli to też może być potrzebne to dodam, że dzieje się tak w grach S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky, Red Alert 3 oraz jakiś nowy Call Of Duty. Teraz (po formacie) mam już tylko RA3.
Zaraz po wyjściu do windowsa sprawdziłem temp programem dołączonym do płyty gł PC Probe II

CPU 58
MB 46
2360 RPM

Opcje zasilania w windowsie: wszystkie wyłączanie dysków, hibernacje wstrzymywanie systemów, wyłączanie monitorów i inne shity ustawione były już wcześniej na "nigdy".

Chwilę po wyłączeniu gry sprawdziłem te opcje w biosie, ale nie będę mówił że wszystko gra gdy nie do końca wszystkie te opcje rozumiem, więce wypiszę wszystko łącznie z temp i opcjami wiatraków;p

=============================================
POWER

Suspend Mode - Auto (opcje do wyboru: S1(POS) only ; S3 only ; Auto)

Repost Video on S3 Resume - Disabled
ACPI 2.0 support - Disabled
ACPI Support - Enabled

-> APM Configuration
Restore on AC Power Loss - Power Off
Power On By RTC Alarm - Disabled
Power On By External Modems - Disabled
Power On By PCI Devises - Disabled
Power On By PCIE Devices - Disabled
Power On By PS/2 Kayboard - Disabled
Power On By PS/2 Mouse - Disabled

-> Hardware Monitor
CPU Temp. - 62,5 ^C
MB Temp. - 48 ^C

CPU Fan Speed - 3096 RPM
CPU Q-Fan Control - Enabled
CPU Fan Profile - Performance
Chasis Fan 1 Speed - N/A
Chasis Fan 2 Speed - N/A
Chasis Q-Fan Control - Disabled
Power Fan Speed - N/A

VCORE Voltage - 1,232 V
3,3V Voltage - 3,232 V
5V Voltage - 4,940 V
12V Voltage - 12,091 V
=============================================

Reasumując, pograłem 4 min, wyłączył się monitor (Power Saving Mode), ktoś do mnie napisał na gg i tym samym włączył się monitor, Sprawdziłem temp programem PC Probe II, zrestartowałem kompa i spisałem informacje z biosu.

Dzięki za szybkie odpisanie:)
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 12 01 2009 - 21:48

Suspend Mode - ustaw na S3 only
ACPI 2.0 support - zmień na "enabled"

Zrób generalne porządki w obudowie, czyli przedmuchaj najlepiej sprężonym powietrzem radiatory: od procesora i karty graficznej, sprawdź czy pracuje wentylator na karcie graficznej, odinstaluj programem "driver sweeper" drivery grafiki i zainstaluj świeże ze strony ATI.
  • 0

#5 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 01 2009 - 22:12

Mogę spytać co to są za opcje?? Suspend Mode, ACPI 2.0 support? Bo nie mam właśnie zielonego pojęcia. I dlaczego mam odinstalowywać najnowsze sterowniki, które były pierwszymi instalowanymi (no, poza tymi sterownikami windowsowskimi)?
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 12 01 2009 - 22:28

tzn. o co tu chodzi? Teraz prócz prób rozwiązania Twojego problemu mam jeszcze opisywać co, jak, dlaczego? Które masz teraz catalysty. Zrobiłeś to co poprzednio napisałem czy skupiasz się na czymś innym?
  • 0

#7 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 01 2009 - 23:39

mam to - 8-12_xp32_dd_ccc_wdm_enu_72271.exe Nie zrobiłem jeszcze, najpierw ściągnę ten program do odinstalowania sterowników, a póki co zmienię jedynie te ustawienia w biosie.

po zmianie tych dwóch opcji:
Suspend Mode - ustaw na S3 only
ACPI 2.0 support - zmień na "enabled"
jest chyba jeszcze gorzej RA3 wyłączyło się już w pierwszej minucie,
Ale jeszcze nie czyściłem komputera i nie przeinstalowałem sterowników.

Jak to zrobię, napiszę jakie są efekty:)
Dzięki geronimoo
  • 0

#8 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 30 01 2009 - 16:04

Okej, czekałem tak długo na nowe sterowniki, pozmieniałem te wszystkie ustawienia, odinstalowałem stare serowniki z użyciem tego programu Driver Sweeper, te ustawienia w biosie rownież zmieniłem, kompa przeczyściłem w środku, radiatory itp.. I nic, jak się wyłączało tak się wyłącza, już mi się odechciewa grania:P

Co więcej, od tego momentu pojawiły mi się też tak jakby martwe pixele, ze trzy na ekranie, ale pojawiają się one tylko na tle niektórych kolorów np czarny, ciemny niebieski, ale na czarnym też nie zawsze. Dla mnie to jest bardzo dziwne.

Może macie jeszcze jakieś pomysły czego mogę próbować??
Pozdr
  • 0

#9 Bober

Bober

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 03 2009 - 22:11

Aha - problem już rozwiązany.

Przyczyną tych dziwnych rzeczy było przegrzewanie się karty graficznej.
Przedmuchałem dokładnie radiator na karcie i ściągnąłem część obudowy i wszystko jest okej.

Dziękuję za pomoc:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych