Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Pentgram Cerberus P 6311-07A


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 m444

m444

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 07 2008 - 20:14

Witam,
Mam nadzieje że znajdzie się ktoś, kto potrafi udzielić mi pomocy:D. Wdzięczny bym był i w ogóle ; )

Po 2 dniach walki z tym routerem wszystko działa. Prawie ; )

Net jest, lampki się świecą, na moim kompie wszystko śmiga, lecz jest problem z drugim komputerem.

Komp jest podłączony, lampka od LAN'a się świeci, połączenie lokalne na brak kabla także nie narzeka, lecz uzyskuje bardzo dziwne adresy IP, i net nie działa.

Próbowałem skonfigurować ręcznie, ale to także nie przyniosło żadnych rezultatów. :)

IP na drugim kompie: 169.254.27.154, "automatyczny adres prywatny". :)

Pozostaje mi liczyć na to że coś mi poradzicie, z góry dzięki [ ;

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 18 07 2008 - 22:54

Dlaczego uważasz, że to dziwny adres IP? Jaki jest adres routera?
Ewentualnie wymuś na nim własny adres IP. Wyłącz DHCP i wpisz własny adres (na kompie).

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 19 07 2008 - 09:26

Adres z klasy 169.... dostaje komp jeśli nie ma połączenia z dhcp. Prawdopodobnie coś jest z kablem, wtyczkami itp. Ogólnie po prostu sieć nie dziala poprawnie - nie ma połączenia

Na początek sprawdź go na tym drugim kablu od swojego komputera.
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 19 07 2008 - 13:01

Witam.

Tak jak napisałem kolega Nurek, klasa 169 to ip nadany przez system z powodu nie przydzielenia adresu przez sieć.

Oprócz powodów, które już zostały opisany wina może także leżeć po stronie karty sieciowej. Możliwe też, że masz ręcznie skonfigurowany protokół tcp/ip i podany w nim zakres adresów nie odpowiada tym, które są ustawione w routerze. Wtedy także może się pojawić taki problem.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 m444

m444

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 07 2008 - 20:59

Weksel: Adres routera to 192.168.1.100. Próbowałem z wpisywaniem lecz to nic nie dało
Nurek, Hugster: Postaram się sprawdzić na innym kablu i karcie jak tylko będę miał możliwość.
Więc narazie dziękuję za odpowiedzi i zobaczymy czy to rozwiąże problem.
Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych