Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Notebook uruchamia się 5minut.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pshemo

Pshemo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 06 2010 - 14:45

Witam

Mam taki problem, zabrałem rodzicom notebooka żeby go oczyścić i przyśpieszyć bo mieli tam straszny bajzel i coś namieszałem. Po moich interwencjach złom uruchamia się 4 minuty i 50 sekund z zegarkiem w ręku.

Do tej pory komp chodził już super szybko ale na starcie (od zrobienia punktu nr 1) ciągle pojawiał się dziwny komunikat o błędzie Windows Defender i niemożliwości zainicjowania aplikacji: 0x800106ba i do tego zauważyłem że nie ma dźwięku w ogóle.

Teraz włączyłem msconfig i wyłączyłem selektywne uruchamianie. I od tej pory komp się zaczął włączać 5 minut. Zauważyłem że jak przy uruchamianiu selektywnym wyłączę ładowanie usług systemowych to komp się włącza w 30 sekund ale pojawia się wtedy ten komunikat o Windows Defender i dźwięku nie ma ;/

Zakładam że któraś z usług strasznie zamula kompa, więc próbowałem samemu wyłączyć te które wydawały mi się niepotrzebne ale jest ich zbyt wiele. Załączam obrazek z listą usług. Po ustawieniu tak jak na zdjęciu ładowanie kompa spadło do około 4 minut ale to ciągle wieki ;/ Szczególnie że przed moją ingerencją komp się włączał około 2-3 minut tylko, a ja chciałem to przyspieszyć.

Notebook to HP
C2D T5470
1GB RAM
zintegrowana grafa
System Windows Vista Home Basic, SP1


Czy ktoś mógłby mi pomóc, z tą sprawą bo już dostaję szału?
A może to nie jest wina tych usług wcale? ;/
Proszę o wszelką pomoc i sugestie.

Załączone miniatury

  • Uslugi.jpg

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 07 2010 - 11:20

Optymalizacja procesów w Windows Vista
Optymalizacja Visty / gry / praca
Wyłączenie efektów graficznych
Wyłączamy autostart wybranych programów, podczas ładowania systemu

Notebook to HP
C2D T5470
1GB RAM
zintegrowana grafa
System Windows Vista Home Basic, SP1



Zadławisz tego lapka tą vistą na śmierć.

  • 0

#3 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 07 07 2010 - 12:43

A co to błędu Defendera to X:\Windows\SoftwareDistribution - ostatnie zmieniasz nazwe na dowolną (np. + .bak)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych