Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Livebox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 LysyMoro

LysyMoro

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 26 10 2008 - 15:59

Mam taki problem załączam komputer i livebox normalnie się włącza. Śmigam po necie itp. i wszystko gra, ale po jakimś czasie 30min do 2h po prostu się wyłącza... reset komputera ani livebox'a nie pomaga. Wyłączenie z zasilania też nie. Przeważnie muszę przeinstalować stery (czasem 2x dziennie...) i wtedy śmiga bez problemu aż znowu to samo.

Na początku miałem podłączony przez Wifi i pomyślałem że może gubi sygnał (chociaż pisało że przekaz znakomity) to odinstalowałem i ponownie zainstalowałem ale tym razem przez USB i dalej to samo... już sam nie wiem o co chodzi.

Jak używam neta to OK, ale jak go zostawię bezczynnie to się wyłącza.

PS. Nie wiem czy był taki temat, ale nie znalazłem.

  • 0

#2 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 26 10 2008 - 17:18

dzwoniłeś tam do nich na 0800 iles tam? Pomoc techniczna, nich oni Ci pomogą. Z własnego doświadczenia wiem, że livebox jest beznadziejny ;p

  • 0

#3 LysyMoro

LysyMoro

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 26 10 2008 - 17:53

Wiem że jest beznadziejny... Dzwoniłem i nic nie pomogli. TP to ... (wiadomo)
  • 0

#4 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 26 10 2008 - 17:58

Zadzwoń jeszcze raz i bądź miły, a Ci najprawdopodobniej pomogą. Wiem, to dziwne, że nie można załatwić tego od razu, ale taka jest Tepsa. Ewentualnie wymień Livebox'a.
  • 0

#5 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 26 10 2008 - 18:30

Chodzą słuchy ze Router Livebox zawiesza się przez USB zawieszając przy tym system.Jest to na razie niewyjaśnione.Spotkałem się z kilkoma takimi artykułami kilku osób.Niestety nie mam linków.A probowałeś przez port Ethernet.Mi na Wi-fi tez z początku wariował ale uspokoił się.

A na tej infolinii nic ciekawego nie powiedzą,zawsze mówią ze może wirus jest,każą zrobić format. ;(
Odinstaluj wszystko i spróbuj przez Ethernet.
Jak nie pomoże to zgłoś ze chcesz wymianę na nowy.
  • 0

#6 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 26 10 2008 - 18:55

Czy wyskakują jakieś problemy w systemie i czy nie ma zakłóceń od urządzeń mogących wywoływać pole magnetyczne. Czy livebox pokazuje połączenie, jeśli tak, daj pingi do routera i co pokazuje. Staystyki ADSL się przydadzą. Czy nie ma problemów z systemem operacyjnym i czy nie ma jakichś nieznanych urządzeń. Sprawdź czystość komputera.
BTW pomoc techniczna TP SA jest taka, że jak im podasz komunikat po angielsku to nie rozumieją o co chodzi:)
  • 0

#7 LysyMoro

LysyMoro

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 26 10 2008 - 19:46

Czy wyskakują jakieś problemy w systemie i czy nie ma zakłóceń od urządzeń mogących wywoływać pole magnetyczne. Czy livebox pokazuje połączenie, jeśli tak, daj pingi do routera i co pokazuje. Staystyki ADSL się przydadzą. Czy nie ma problemów z systemem operacyjnym i czy nie ma jakichś nieznanych urządzeń. Sprawdź czystość komputera.
BTW pomoc techniczna TP SA jest taka, że jak im podasz komunikat po angielsku to nie rozumieją o co chodzi:)


Zakłóceń raczej nie ma. Co do pingów, to jak to zrobić? Statystki ADSL (też nie bardzo się orientuje...)? Nieznanych urządzeń nie ma. Komputer jest czysty, nie ma wirusów itp.
  • 0

#8 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:22

Eee tam. Na Twoim miejscu kupilbym nowy, dobry, prawdziwy ruter i rozstal sie raz na zawsze z problemami. Kumple, ktorzy mieli ten szit z TP juz dawno powymieniali na D-Linki albo Linksysy. Pozbedziesz sie problemow raz na zawsze.
  • 0

#9 LysyMoro

LysyMoro

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 10 2008 - 12:30

Mam takie pytajniki. Może to mieć z tym coś wspólnego? Nie wiem co to i gdzie szukać sterów do tego...


Dołączona grafika
  • 0

#10 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 27 10 2008 - 21:14

rafal194 co do internetu przez USB to robiłem tak kiedyś z liveboxem. I zawieszał się jedynie livebox po jakimś czasie i po prostu trzeba go było zrestartować, ale nie miało to żadnego wpływu na prace systemu.
  • 0

#11 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 27 10 2008 - 21:23

Zgadzam się,ja tylko zapodałem informacje jakie przeczytałem.Ja jeszcze nie używałem przez usb.Jedno wiadomo niema co używać tego połączenia.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Livebox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych