Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Internet w Viście


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 anonim2

anonim2

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 11 2008 - 10:47

Heya,
a więc kolega kupił laptopa z Vistą. Niestety nie wiem jaką konkretnie. Ma on problem, bo lapek nie chce się w żaden sposób połączyć, ani z modemem, ani z bezprzewodówką. Ale jednak udaje mu się połączyć z routerem. Jego modem to Motorola sbv5120e. Dodatkowo ten sam modem bez zarzutów dawniej łączył się ze stacionarnym pod kontrolą XP. Szukaliśmy jakiegoś sterownika do Visty dla tego modemu, ale nic co by działało nie znaleźliśmy. Właśnie powinniśmy szukać sterownika do modemu, czy do karty sieciowej? Komputer łączy się z modemem za pomocą portu USB. Próbowaliśmy coś poustawiac w panelu, ale nic nam się nie udało naprawić. Co zrobić, aby uruchomić ten internet w Viście, sformatować go czy co, i czy to w ogóle coś to da?


Bardzo prosimy o pomoc, bo nowy komputer, a nawet do net-a go nie podłączy. :/

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 15 11 2008 - 13:31

Jak wy się chcecie połączyć przez modem z routerem :|
To chyba jednak karta wifi na usb, a nie modem... :|

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 15 11 2008 - 13:51

Nie bardzo rozumiem problemu... Jaką Ty w ogóle masz sieć? Neostradę?, UPC może? Jeśli NEO, i masz ten ich powalony modem pod USB, to go wywal. Kabel podłączasz bezpośrednio do Routera, i z niego RJ45 do komputera. Jeśli natomiast DSL z modemem, to wtedy modem do Routera poprzez RJ45, i tak samo z Routera do PC. Dalej to już tylko konfiguracja routera, aby był internet. Już tyle router'ów stawiałem , w różnych sieciach, że mogę książkę o tym napisać :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych