Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Drukarka CANON PIXMA iP3000x


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 hansrap

hansrap

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 05 09 2009 - 17:34

Witam Wszystkim.
Posiadam drukarkę CANON PIXMA iP3000x Drukarkę dostałem od wujka tusze są nowe oryginalne u niego wszystko działało bez zarzutu a ja z kolej nie mogę nic wydrukować nie wiem czemu ponieważ to moja pierwsza drukarka i się na tym nie znam po podłączeniu do PC zainstalowałem ja poprzez kreatora Windows XP i wszystko jest w porządku ale gdy np chcę wydrukować zdj tak jak klikam prawym klawiszem na plik i drukuj tam jest bym wybrał drukarkę itd. gdy dojdzie do momentu drukowania drukarka nie reaguje i wyskakuje mi takie okno
PROSZĘ O JAKĄ KOL WIEK POMOC

Załączone miniatury

  • nierozpoznanie.JPG

  • 0

#2 ClaireDeLune

ClaireDeLune

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 28 11 2009 - 12:46

mówisz, ze dobrze się zainstalowała?? bo wydaje mi się, ze powinieneś ją przeinstalować. Ściągnij sobie dobre sterowniki do twojego urządzenia i wtedy spróbuj, bo to mi wygląda to na błąd podczas instalacji, może jednak kreator xp nie jest taki niezawodny. Daj znać, czy to coś dało, jeśli nie to znajdziemy inne rozwiązanie.,.

  • 0

#3 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 29 11 2009 - 14:07

1. Wyjmij i włóż tonery/tusze
2. Jeśli możesz to wyjmij pojemnik na tusze (uważaj by nie dotknąć elektroniki)
3. Podociskaj, powkładaj spowrotem.
4. Zrób reset drukarki (tzn. taki guzik - no to wiadomo ale w drukarkach jest guzik..hmm.. z taką zawiniętą stroną [w canonach]i to jest reset, jeśli tego nie ma to odłącz zasilanie.
5. Zobacz czy działa jeśli te metody nie zadziałały (w moim przypadku tak) to przeinstaluj sterowniki, znalazłem ci już najlepsze: Link :)
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 11 2009 - 16:35

Pierwsze należało sprawdzić czy Windows ma już dodane sterowniki do drukarki, po drugie należało sprawdzić czy dany typ drukarki i porównać to z sterownikami jakie ewentualnie są zainstalowane w Windowsie, jeśli żaden lub którykolwiek z warunków nie został spełniony to przystępujemy do opcji trzeciej.
Pytamy się wujka gdzie posiał płytę CD z sterownikami do drukarek, jeśli już jej nie ma to ściągamy je z strony producenta lub z strony polskiej. Teraz przystępujemy do opcji czwartej lub piątej, czwarta opcja to instalacja sterowników prosto z dysku twardego, korzystając z kreatora w Windowsie, lub korzystamy z kreatora dołączonego do plików z sterownikami. Piąta opcja to zapis sterowników na płycie jeśli plik zawiera własny kreator instalacji sterowników do drukarki.
A teraz instalacja standard : do drukarki dołączana jest zawsze płyta z sterownikami, które instaluje się przy pomocy kreatora zawartego na płycie, producent zawsze ostrzega aby wyłączać kreator Windowsa i instalować poprzez kreator dostarczony na płycie. W przeciwnym wypadku instalacja będzie nie poprawna i drukarka nie będzie działać lub drukować z błędami.
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 12 2009 - 11:48

@brutus informacja o błędzie jest jasna jak słońce.

Może przydałoby się udrażnianie głowicy drukującej? Możesz tez podpowiedzieć jakie kadridże umieściłeś w drukarce? Jeśli nie jesteś pewien czy prawidłowo zainstalowałeś sterowniki to podłącz drukarkę do innego komputera (pamiętaj, najpierw instalacja sterowników, a dopiero potem podłączenie kablem USB!).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych