Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Dlaczego mam taki wolny transfer.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekb3

tomekb3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:12

Witam...
Mam problem z prędkością internetu. Mieszkam w UK i moim dostawcą jest o2, prędkość internetu to do 8MB bez limitu danych. Problem polega na tym, że podczas testu prędkości łącza uzyskuje wynik średnio:
- download= 818 kbps
- upload= 643 kbps
najśmieszniejszym jest to że podczas pobierania plików za pomocą uTorrent prędkość dochodzi do 700kB/s, ale kiedy pobieram pliki z RS to uzyskuję prędkość 120kB/s. oczywiście podczas tych wszystkich procesów uruchomiony jest tylko jedna aplikacja obciążająca łącze. Czy ktoś wie gdzie tkwi diabeł? może cos blokuje pobieranie plików. Mój antywirus to NOD32
Pozdrawiam tomekb3.

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:17

A RS jest na koncie premium? Jeśli nie to nie dziw się, że jest tam 120KB/s - mają limit, zwłaszcza w dzień. Na koncie free unlimited jest chyba dopiero od godziny 2 w nocy.

Te speed testy oszukują strasznie, więc w ogóle na to nie patrz.

Ta prędkość 700KB/s jest właściwa dla 8Mb/s. Generalnie te prędkość wykorzystasz tylko na szybkich ftp'ach i torrentach.

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:17

masz lacze ADSL+ czy WIFI? Te predkosci zaleza od nasilenia ruchu w sieci. Wylacz w windowsie (firewall) wszyko co blokuje lacze, ustaw tak aby antywirus tylko monitorowal firewall
  • 0

#4 tomekb3

tomekb3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:31

RS jest na koncie premium, więc to mnie właśnie dziwi.
Nie za bardzo rozumiem ADSL i WIFE, obecnie łącze się z routerem bezprzewodowo. Router jest oczywiście zabezpieczony i tylko ja mam do niego dostęp więc nikt mi nie kradnie łącza.
Windows firewall jest cały czas wyłączony.

sw29l- a może wiesz jak wejść do NOD32 tak aby sprawdzić/ przełączyć na monitorowanie firwall

Zapomniałem jeszcze doda, że wszystkie otwierają się niezwykle wolno, przy takiej prędkości otwieranie onet czy o2 powinno trwać 5-10sekund anie 50 lub więcej
  • 0

#5 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:34

A jaką masz jakość sygnału tego wifi na komputerze?
  • 0

#6 tomekb3

tomekb3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:54

maksymalną, bardzo dobrą.
  • 0

#7 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 22 11 2008 - 21:57

A sieciówka bezprzewodowa jest w jakim standardzie?

b/g/n?

W każdym razie wydaje mi się, że problem tkwi w połączeniu bezprzwodowym. spóbuj podłączyć internet po kablu (o ile nie jest to net radiowy) i przprowadz testy. Jak dalej będą problemy to zgłoś to do dostawcy netu.
  • 0

#8 tomekb3

tomekb3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 11 2008 - 23:04

Faktycznie, przełączenie na kabel dało lepszy rezultat. test łącza na speedtest.pl to wynik:
Download: 2164 kbps
Upload: 691 kbps
strony w przeglądarce otwierają się troche szybciej szybciej, ale pliki z rapdshare pobieraja sie z prędkościa 150kB/s. czy to możliwe, że mozzila firefox tak zamula?
Zastanawiający jet mój upload na kablu i na bezprzewodówce taki sam.
  • 0

#9 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 22 11 2008 - 23:12

co do antywirusa to nie znam NOD'a , osobiscie uzywam Avast'a. Jezeli masz mozliwosc to uzywaj polaczenia na kablu.Ja mam radiowe 1,5mb na 1.5 i straszna lipa- jak wyciagne 100kbps to jest ok ale za to upload mam 3mb ;> . Mojemu provider'owi chyba cos sie ustawienia pomylily

jestem pewien,ze rowniez masz internet bezprzewodowy (o2) , a taki ma to do siebie,ze im mniej osob tym lepsze transfery (sprawdz kiedys nad ranem sam sie przekonasz)
  • 0

#10 tomekb3

tomekb3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 23 11 2008 - 11:47

masz racje moim provider-em jest o2 i faktycznie prędkość zależy od ilości uzytkowników w sieci w danym czasie zrobiłem test o 09:30 i mma zaskakujace wyniki:
Download: 6857 kbps
Upload: 1099 kbps

co do twojego upload-u faktycznie masz szczęście twoje ratio nabija sie w zaskakującym tepie.
pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych