Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prezentacja nt. kart graficznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tuh

tuh

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 10 2014 - 18:19

Witam, mam dość nietypową sprawę. Muszę wykonać prezentację multimedialną nt. kart graficznych. Od razu mówię, że nie chcę, by ktoś wykonał za mnie tę prezentację. Chodzi mi tylko o to, że mam listę zagadnień, ale jako osoba nieznająca się na komputerach (jeszcze) nie wiem, jak się za to zabrać. Czy ktoś mógłby mi w skrócie wyjaśnić, o czym powinienem pisać, biorąc pod uwagę poniższe punkty:

 

- definicja karty graf. (tu chyba sobie jeszcze poradzę biggrin.png),

- układ graficzny,

- pamięć ROM,

- tworzenie obrazu 2D i 3D,

- jakie mechanizmy karta wspiera, jeśli chodzi o obraz 2D i 3D,

- co to jest akcelerator graficzny.

 

Zaznaczam raz jeszcze - nie proszę o wykonanie pracy za mnie, tylko raczej o naprowadzenie mnie, wyjaśnienie mi tych zagadnień, w sensie co one oznaczają i pod jakim kątem się zabrać do pracy. Powyższe zagadnienia podał mi nauczyciel. Oczywiście mógłbym przeszukać Internet i znaleźć odpowiedzi na te pytania, ale mi chodzi o prezentację, która będzie jedną całością, każdy fragment połączony logicznie z poprzednim. Niestety, nie znam się na komputerach i nie mam pojęcia, jak sie za to zabrać. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i mi w punktach wyjaśnił, o czym kolejno mam pisać, żeby to stanowiło całość i uwzględniło powyższe punkty? Bardzo proszę o pomoc, bo wiele z tych pojęć nic mi nie mówi. P.w. nie wiem, "z czym się je" ten obraz 2D i te mechanizmy...

 



  • 0

#2 lbrown

lbrown

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 08 2021 - 18:11

Niedawno musiałem stworzyć prezentację i zaprezentować ją w firmie, w której jestem od niedawna zatrudniony. Też upierałem się na początku, że zrobię ją całkowicie sam, ale jednocześnie chciałem wypaść bardzo dobrze przed nową kadrą kierowniczą. Mi pomogła ta firma https://re-prezentacja.pl/prezentacje-multimedialne-dla-firm/ która zajmuje się m.in. prezentacjami dla firm. Rozumiem, że chcesz zrobić samemu swoją prezentację, ale może ktoś będzie miał podobny problem i skorzysta ;) 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych