Skocz do zawartości


Zdjęcie

Portal nasza-klasa i wlamanie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adams

Adams

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 21 04 2008 - 21:13

Tak jak w temacie :Ktos wlamal sie na moje konto oraz na poczte i nie moge go odzyskac. Ponadto pozmienial wszystkie hasla itp . Pod zdjeciami powpisywal wulgarne komentarze oraz wysyla prywatne wiadomosci do moich znajomych takze o tresci kontrowersyjnej.mam przez to nieprzyjemnosci. Nie zdarzylem sprawdzic ip tego goscia poniewaz pisal do mnie na gadu-gadu ale mam z nim rozmowe w archiwum .Napisalem do administratora portalu aby usunal konto albo udostepnil ip (ale chyba nie jest do tego upowazniony)ale narazie pozostaje bez odzewu Co mozna z tym zrobic ? Jak odnalezc tego goscia? CZy nie obejdziesie bez policji (nie chce ich w to mieszac bo wiadomo jaka jest polska policja) ale jezeli bede zmuszony to ostatnia deska ratunku. Prosze o konkretne odpowiedzi i pomoc.

  • 0

#2 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 21 04 2008 - 22:29

1. Najpierw pogon administratora, zeby usunal konto
Jak tego nie zrobi
2. Zglos sprawe na policje (oni naprawde potrafia dzialac nawet jesli mowi sie o nich zle)

Wtedy to juz sprawa idzie do prokuratury i (...) nie bede zanudzal szczegolami jak to dalej wyglada,
bo to nawet nie ma sensu.

//ciekawe dlaczego w dziale hacking ten temat i po co Ci IP :rolleyes:

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 04 2008 - 08:23

Tak jest jak się używa kompa bez pomyślunku. 0 zabezpieczeń i się ludzie później dziwią, że "O jejku, ktoś się włamał do mojego kompa i co teraz pocznę" Będziesz miał nauczkę :rolleyes: Po drugie ciekawe gdzie masz pocztę, że tak się łatwo wbił no i na naszą klasę też, ciekawe..Ale pewnie miałeś Troja i gość sobie wszystko podglądał co wpisujesz i gdzie. No albo jakiś Twój kumpel podpatrzył Twoje hasła i tyle. Takich przypadków to jest pełno "Kolega zna moje hasła!"
  • 0

#4 Adams

Adams

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 22 04 2008 - 17:10

Tak jest jak się używa kompa bez pomyślunku. 0 zabezpieczeń i się ludzie później dziwią, że "O jejku, ktoś się włamał do mojego kompa i co teraz pocznę" Będziesz miał nauczkę :teehee: Po drugie ciekawe gdzie masz pocztę, że tak się łatwo wbił no i na naszą klasę też, ciekawe..Ale pewnie miałeś Troja i gość sobie wszystko podglądał co wpisujesz i gdzie. No albo jakiś Twój kumpel podpatrzył Twoje hasła i tyle. Takich przypadków to jest pełno "Kolega zna moje hasła!"


Mam problem wie pisze tutaj a ty jezeli nie masz ochoty zeby napisac cos konkretnego i mnie pouczac jakbym mial 10 lat to pomyliles otoczenia. Po pierwsze umiem odpowiednio zabezpieczyc komputer i do tej pory nie bylo zadnych problemow jednak faktem jest ze sam nie uzytkuje komputera wiec siostra mogla wejsc na jakas nieporzadana stronke... Zaden z moich znajomych nie zna moich hasel bo [beeep] nie jestem .A nauczke to ty bedziesz mial jak przydarzy Ci sie podobna sytuacja niekoniecznie w internecie i bedziesz potrzebowal pomocya tu nagle ktos Ci wyjedzie z tekstem"masz nauczke".
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 04 2008 - 18:53

A mi się wydaję, że jednak się nie znasz skoro pozwoliłeś komuś się do Ciebie włamać..
*EOT*
  • 0

#6 Adams

Adams

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 22 04 2008 - 20:23

a mnie to nie obchodzi co tobie sie wydaje ..... Nie chcesz pomoc to nie ...Niejedno forum ,niejedyna osoba ktora moze pomoc. I nastepnym razem takie rady zachowaj dla siebie . Temat do zamkniecia
  • 0

#7 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 22 04 2008 - 21:56

Ja tak czytam Wasze ostatnie posty... i... nie kłóccie się chłopaki. Luz. Make love not war :teehee:
Bo zachowujecie się jak byście byli obydwaj w przedszkolu...

On jest zły!
Nie, to on jest zły...

Łeeee... idę do Pani

PS: bez obrazy ;-) Ale wyluzujcie ;-)
  • 0

#8 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 23 04 2008 - 21:09

Nawet najlepsze zabezpieczenia nic nie dadzą jak np. ktoś ma nick "Komputernik" i hasło "Komputerek2" takich przypadków jest od zawalenia. Więc lepiej w hasłach dawać litery i cyfry, a jak już same litery to hasło jakieś wymyślone nic nie znaczące.

Co możesz zrobić ? Dobijać się do Administratora NK, by usunął konto.

Weksel
Od upominania są Moderatorzy, a jak coś nie pasuje to jest przycisk "Raport" Niefajnie jest zaśmiecać temat zbędnymi postami.
  • 0

#9 impressa

impressa

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 09 2008 - 11:09

Witam tak sobie przeglądam to forum i pomyślałem o sobie. Mialem podobna sytuacje z allegro.pl ktos mi sie wlamal na moje konto od allegro i poczty. na poczcie mi pozmieniał hasła ale na allegro nie(nie mam pojęcia dlaczego. moze jakies procedury były których nie mógł obejść). wystawił sobie parę aukcji ludzie to zdarzyli kupić zanim sie o tym dowiedziałem i od tego się zaczęły już schodki. zgłosiłem sprawę do allegro.pl a oni zablokowali moje konto. Niestety admini na wp.pl nic mi nie mogli pomoc... poszedłem na policje, policja nic mi nie pomogła... kazała założyć sprawę z cywilna. po 1.5mis sami do mnie przyszli bo zaczęły sie wezwania za rzeczy które ludzie po kupowali nie doszły do nich. tak ze teraz mam nauczkę. i wie jedno nigdy nie robcie jednego hasla do wszystkiego. bo jak ktos sie wlamnie na wasze jakie kol wiek konto gdzies tam, będzie miał dostęp do wszystkiego. Ja zrobiłem teraz 12cyfrowe hasła do poczty do gg do kont z serwisami wwwi i jedno uniwersalne które nie ma dla mnie znaczenia jak by się ktoś znów włamał to nic nie nabroi.
  • 0

#10 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 13 09 2008 - 11:19

mnie natomiast udało się uniknąć oszustwa na allegro dzieki ojcu. Kupiłem jakis sprzet (juz nie pamietam co to było) od goscia z Wrocławia. Po zakupie przez Kup Teraz dostałem potwierdzenia mailem z numerem aukcji, konta i z nazwa przedmiotu zakupionego. Już spisywałem nr konta, gdy mój ojciec zwrócił uwage na dane właściciela, który był... z Lublina. Od razu napisałem maila z allegro do Wrocławia i okazało się, że nie ma on nic wspólnego z Lublinem i nie ma pojecia co to za konto. Zgłosiłem sprawę na allegro. Po 3 miesiącach dostałem wezwanie na policję. Zostałem przesłuchany i ... cisza. Do dzis nie wiem jak to sie skończyło :/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych