Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ponad półgodzinne odpalanie Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 09 2010 - 10:58

Witam

W marcu kupiłem nowego Laptopa Acer eMachine E725 z zainstalowanym Windowsem 7. Przez pierwsze kilka miesięcy wszystko było ok, komputer odpalał się w minutę albo i mniej. Pewnego dnia uruchomiłem go tak jak zawsze i wszystko wyglądało prawie normalnie. Najpierw ekran ładowania przez kilkadziesiąt sekund, ale potem, zamiast ekranu z wpisywaniem hasła widziałem czarny ekran z kursorem. Trwało to dobrych kilka minut, ale w końcu pojawił się ekran do wpisania hasła.

Po wprowadzeniu hasła znów czarny ekran z kursorem i znów kilka minut wczytywania. Potem po kolei pojawiała się tapeta, pasek start, ikony, programy startowe. To trwa z 10 minut. Później przez kolejne 10-15 minut system się "ładuje", a podczas tego trwania nie da się praktycznie nic zrobić, bo wszystko reaguje z minutowym opóźnieniem.

Po tym 30-40 minutowym odpaleniu wszystko zaczyna działać normalnie.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to oczywiście jakiś wirus, ale to chyba nie to.

1. Mam i zawsze miałem zainstalowanego Kaspersky anti Virus.
2. Robiłem pełne skanowanie Kasperskim, MKSem on-line, Nortonem i nic nie wykazało.
3. Czyściłem system CCleanerem i RegCleanerem i nic.
4. W autostarcie mam tylko kilka programów co do których wiem, że nie powodują zamulania.
5. Podczas tego zamułu mam 2,5GB ramu wolnego (z 3GB), a proc zużyty na 1% (sprawdzane menadżerem zadań).
6. Robiłem przywracanie systemu z przed dnia, od którego był zamuł i nic.

Nie mam już pojęcia co mogę więcej zrobić. Proszę o pomoc.

[uwaga=macsch15]
Przeniesiony
[/uwaga]

  • 0

#2 flejm

flejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 09 2010 - 11:09

Proponuje przeczyścić rejestry programem CCleaner.

  • 0

#3 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 09 2010 - 15:13

\
Ehhh...

Czyściłem system CCleanerem i RegCleanerem i nic.


Użytkownik Celdur edytował ten post 13 09 2010 - 15:34

  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 09 2010 - 15:35

Przeinstaluj system lub oddaj na gwarancji w celu sprawdzenia dysku.
Choice is Yours.

Użytkownik Celdur edytował ten post 13 09 2010 - 15:36

  • 0

#5 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 09 2010 - 08:36

Przeinstaluj system lub oddaj na gwarancji w celu sprawdzenia dysku.
Choice is Yours.


Może zadam głupie pytanie, ale... Jak się przeinstalowuje system na laptopie bez płyty z Windowsem? :|
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 14 09 2010 - 08:44

Hmm.. Jak włączysz laptopa to powinieneś mieć coś takiego jak Recovery pod którymś F..
  • 0

#7 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 09 2010 - 16:05

Ok, dzięki.
  • 0

#8 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 18 09 2010 - 15:11

F10

#9 LaPatyk

LaPatyk

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 09 2010 - 19:26

Hmm, może to tylko z powodu działania dysku w trybie PIO. Podaj na początek smart z programu MHDD.
Więcej Googiels -> http://www.google.pl/search?num=20&hl=pl&safe=off&client=firefox-a&hs=nKu&rlz=1R1GGGL_pl___PL312&q=odczytywanie+smart+w+mhdd&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
  • 0

#10 tomulusss

tomulusss

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 30 09 2010 - 21:28

Witam

W marcu kupiłem nowego Laptopa Acer eMachine E725 z zainstalowanym Windowsem 7. Przez pierwsze kilka miesięcy wszystko było ok, komputer odpalał się w minutę albo i mniej. Pewnego dnia uruchomiłem go tak jak zawsze i wszystko wyglądało prawie normalnie. Najpierw ekran ładowania przez kilkadziesiąt sekund, ale potem, zamiast ekranu z wpisywaniem hasła widziałem czarny ekran z kursorem. Trwało to dobrych kilka minut, ale w końcu pojawił się ekran do wpisania hasła.

Po wprowadzeniu hasła znów czarny ekran z kursorem i znów kilka minut wczytywania. Potem po kolei pojawiała się tapeta, pasek start, ikony, programy startowe. To trwa z 10 minut. Później przez kolejne 10-15 minut system się "ładuje", a podczas tego trwania nie da się praktycznie nic zrobić, bo wszystko reaguje z minutowym opóźnieniem.

Po tym 30-40 minutowym odpaleniu wszystko zaczyna działać normalnie.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to oczywiście jakiś wirus, ale to chyba nie to.

1. Mam i zawsze miałem zainstalowanego Kaspersky anti Virus.
2. Robiłem pełne skanowanie Kasperskim, MKSem on-line, Nortonem i nic nie wykazało.
3. Czyściłem system CCleanerem i RegCleanerem i nic.
4. W autostarcie mam tylko kilka programów co do których wiem, że nie powodują zamulania.
5. Podczas tego zamułu mam 2,5GB ramu wolnego (z 3GB), a proc zużyty na 1% (sprawdzane menadżerem zadań).
6. Robiłem przywracanie systemu z przed dnia, od którego był zamuł i nic.

Nie mam już pojęcia co mogę więcej zrobić. Proszę o pomoc.


A tego Kasperskego co masz od zawsze to miałeś zainstalowanego cały czas na tym systemie czy wgrałeś najnowszą wersje Kasperskego?Najnowszy Kaspersky ma tendencję do kasowania zdrowych plików.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych