Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy! problem z dyskiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 321arek

321arek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 08 2007 - 10:25

Witam
Otó/ jak w temacie; w swoim kompie mam zamontowane 2 dyski: WD Caviar 80 GB (Nowy, na master, system) oraz QuantumFireball 28 GB (stary, 6cio letni, na slave). Do tej pory wszystko bylo OK az tu nagle dzis rano odpalam kompa, klikam ,,moj komputer" i probuje wejsc na partycje E (28 GB, zajmuje caly dysk Quantumm czyli ten stary) i wyswietla mi sie takowy komunikat: Dysk w stacji dyskow E nie jest sformatowany; czy chcesz go sformatowac teraz..." Sprawadzam dysk programami Easy Recovery Pro i Partition Managerem i w kazdym z nich pokazuje mi ze niesformatowana partycja ma 1,98 GB pojemnosci, nie zawiera bledow! Dodam ze wczesniej nic nie majstrowalem ze sprzetem, nie zmienialem zadnych ustawien, kabli, zworek itp. Co robic? Da sie jakos odzyskac przynajmniej czesc starych danych i czy nie jest to moze juz oznaka starosci twardziela? Z góry dzieki za pomoc

  • 0

#2 gothicmen

gothicmen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 30 08 2007 - 14:25

gdy miałem kieszeń często miałem ten sam problem
w tej sytuacji spróbuj zmienić taśme lub podłącz ten dysk pod tasme od napędu optycznego a jak to nie pomoże to zresetuj bios
powinno cos pomóc
gdy ja miałem taki problem próbowałem sam go rozwiązać i sie udało i przynajmniej czegoś sie nauczyłem ale to było dawno
pamiętaj jesli chcesz sie czegos nauczyć rób to sam nawet jesli ma sie popsuć bo nauka kosztuje a człowiek uczy sie na błędach

a jeszcze mozesz uruchomic w biosie wyszukiwanie dysków (to cos takiego auto detect hard disc) i zrobic ten twój stary dysk na user w biosie i powinien działać
albo mozesz zrobic not instaled uruchomic kompa ponownie i potem auto to wszystko w biosie musisz prbować

jak to mówi mój pewien bardzo mądry znajomy 1000 powodów

  • 0

#3 321arek

321arek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 08 2007 - 19:41

Rzeczywiscie przeczepienie dysku na miejsce DVD pomoglo (nagrywarka byla na secondary master - oddzielny port n plycie glownej anizeli dysk 80 giga). Jednak po podlaczeniu dysku quantum i skonfigurowaniu zworek w dysku i napedzie dvd dysk zaczal dosyc glosno ,,charczec" (jak nigdy) oraz strasznie zwolnil!! Dobrze ze przy pomocy Easy Recovery Pro udalo mi sie odzyskac najwazniejsze pliki. Czy powyzsze problemy z dyskiem to juz oznaka kresu jego zycia hehe?? Ma ktos moze podobny model do porownania? ile lat takowy dysk moze wytrzymac?
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 30 08 2007 - 19:52

>KLIK< Wklej tutaj dane z zakładki Health, oraz Error Scan. Powiem Ci czy masz dysk w pełni sprawny.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych