Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc z tp - internet na dwa komputery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 moniaa

moniaa

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 07 2007 - 15:48

Witam

Mam taki problem, posiadam Internet z neostrady tp, sygnał z gniazdka podzielony jest na wyjścia, 1 – telefon, 2 – kabel idzie do modemu zewnętrznego i od modemu kablem USB do komputera. I wszystko działa, tyl1ko mam taki brobl1em ze teraz mam dwa komputery i pasuje żebym miała na dwóch Internet, a1le nie ma pojęcia jak to zrobić.

Pozdrawia
Monia

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 02 07 2007 - 16:00

Witam.

Radę zrobić da - masz dwa wyjścia, które już nie raz były opisywane:

1) Użyć udostępniania połączenia. Jeden z komputerów, do którego podpięty jest modem na usb robi za bramę i przesyła/udostępnia internet komputerowi nr 2. Sposób ten jest tani, bo potrzebujesz jedynie kawałek kabla sieciowego cross'owanego i łączysz dwie karty sieciowe. Ma on jednak też wadę - komputer pierwszy musi być włączony, żeby pc nr 2 miał dostęp do sieci.

2) Użycie router'a z modemem adsl. Zakup router'a bardzo ułatwia sprawę, bo dzięki temu urządzeniu podpięte komputery działają w sieci niezależnie. Ceny takich urządzeń to kwoty około 150zł jeśli mowa o urządzeniach firmy NetGear lub Pentagram Cerberus. Prawdą jest, że wydatek w tym wypadku jest większy, ale dla większości jest to również wyjście 'bardziej komfortowe'.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Tom:-)

Tom:-)

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 22 07 2007 - 20:54

Hej!
A ja mam liveboxa z prędkością 512. Czy jak kupię routera np na 4 komputery to czy każdy komputer będzie miał 512?
  • 0

#4 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 22 07 2007 - 21:43

Hej!
A ja mam liveboxa z prędkością 512. Czy jak kupię routera np na 4 komputery to czy każdy komputer będzie miał 512?



Tak każdy jeśli bedziesz używał neta na jednym pozostałe 3 wyłączysz.

Ściślej na każdym kompie bedziesz miał predkośc 512 dzielone na 4.\


Jeszcze ściślej niema możliwości abyś na każdym kompie mial 512.

Chociaż...

Kup neo z wiekszą przepustowością :)
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 24 07 2007 - 10:51

Bardzo polecam rozwiązanie nr 2 Hugstera. Kup modem - router z AP (Cerebus) więc będziesz miała także bezprzewodówkę (wifi) więc rozwiązanie zdecydowanie przyszłościowe.

Tom - uzupełniając odpowiedź edinfx-a - sumaryczna prędkość ze wszystkich kompów będzie zawsze 512 Kbps. Czyli, jeżeli jeden będzie "używał" np 100 Kbps to dla pozostałych zostaje 400 lecz to szybko się zmienia w czasie, właściwie cały czas. Bo jeżeli wczytujesz stronę to zajmuje np. 50 Kbps ale już czytasz i nic nie robisz to jest "0" i tę "wolną" prędkość natychmiast przejmują pozostałe kompy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych