Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc z Win 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sssj2

sssj2

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 05 10 2015 - 20:55

Cześć, zrobiłem sobie ostatnio aktualizację do Windows 10 i mam z nim parę problemów. Pierwszy to to, że przy włączaniu kompa muszę wpisywać hasło do poczty outlook, chociaż nigdy nie logowałem się na nim w systemie (nie wiem jakim sposobem jest to możliwe) chciałem to zrobić tak, żeby komputer włączał się automatycznie bez tego hasła jak ,np. w Windows 7. Drugie pytanie dotyczy tego co muszę zrobić,żeby mieć pełne prawa admina (mam tylko jedno konto utworzone na komputerze), bo nie mogę usuwać niektórych plików ,bo pokazuje mi się coś typu, że nie mam odpowiednich uprawnień do usuwania tych plików i żebym skontaktował się z administratorem. Trzecie pytanie nie dotyczy za bardzo samego windowsa, a jednego pliku który pobrał mi się z dobreprogramy.pl, miał się pobrać asystent pobierania jakiegoś sterownika, a ściągnął mi się plik installer.zip, który rozpakowałem win rarem i teraz ten folder nie chce się usunąć, wyskakuje mi napis "Prawdopodobnie tego pliku nie ma już w C:/i tam nazwy poszczególnych folderów. Sprawdź lokalizację elementu i spróbuj ponownie". Gdyby ktoś mógł mi odpowiedzieć na te pytania i napisać krok po kroku co robić byłbym wdzięczny.



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 06 10 2015 - 12:31

1. Wpisując hasło do poczty outlook przy logowaniu się do systemu, tak na prawde logujesz się na profil mobilny, którego dane są przechowywane na serwerach M$.

2. Zapewne instalując system wprowadziłeś dane do logowania dla administratora(chyba, że było uaktualnienie to wtedy administratorem jest ten użytkownik co wcześniej), a profil mobilny ma ograniczonego użytkownika.

3. .. Próbowałeś odświeżyć (F5) okno/pulpit/miejsce, w którym widzisz ten folder co to go rzekomo nie ma?

 

Odnośnie uprawnień i użytkowników zerknij w panel sterowania czy rzeczywiście masz tylko ten jeden profil(najlepiej wrzuć screena). Jeśli masz drugiego to nie pozostaje nic innego jak próba zalogowania się na tego z uprawnieniami.

PS panel sterowania wywołasz wciskając klawisz win+R->wpisz control->enter



Użytkownik bipiw edytował ten post 06 10 2015 - 12:33

  • 0

#3 sssj2

sssj2

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 06 10 2015 - 17:20

To po kolei z pierwszym problemem już sobie poradziłem coś tam w opcjach zmieniłem i teraz się włącza normalnie bez wpisywania hasła do poczty. Do drugiego pytania to mam jedno konto niby z pełnymi uprawnieniami, ale jak chce coś ważniejszego usunąć to prosi o admina (dodałem screen kont użytkownika). Co do trzeciego pytania to odświeżanie nic nie da ten folder jest nawet po ponownym uruchomieniu kompa, kolega informatyk coś mi mówił, żeby spróbować to usunąć przez rejestr ( czy coś takiego nie pamiętam dokładnie ;p ) 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  screen.png   390,78 KB   1 Ilość pobrań

  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 07 10 2015 - 10:25

Jeśli chodzi o komunikaty kontroli użytkownika to jest to standardowe zachowanie systemu natomiast taki komunikat jak wcześniej wspomniałeś:

że nie mam odpowiednich uprawnień do usuwania tych plików i żebym skontaktował się z administratorem

Może być związany z ochroną plików systemowych potrzebnych do działania samego windowsa. No chyba, że nie:) W takim wypadku możesz spróbować takiego lekarstwa:

klawisz win->wpisz cmd->prawy klawisz na 'wiersz poleceń' i Uruchom jako administrator-> net user Administrator /active:yes->enter-> wyloguj i zaloguj na uruchomione konto wbudowanego administratora-> spróbuj usunąć to co uważasz za niepotrzebne

A następnie:

wyloguj->zaloguj na wcześniejsze konto->ponownie wywołaj cmd z uprawnieniami administratora->net user Administrator /active:no ->enter


Użytkownik bipiw edytował ten post 07 10 2015 - 10:29

  • 0

#5 sssj2

sssj2

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 07 10 2015 - 18:17

Nie pomogło pisze mi, że muszę uzyskać uprawnienia do poszczególnych plików, folder który próbuje usunąć to NET Framework, chciałem go przeinstalować, ale nie daje rady dlatego próbuje całkiem usunąć i zainstalować jeszcze raz, program który jest w necie i ma służyć do usuwania NET Framework nie działa tak jak chce i w ogóle go nie usuwa.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych