Skocz do zawartości


Pomoc przy ankiecie z j. Polskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Którą sztukę cenisz bardziej, teatr, czy film? (8 użytkowników oddało głos)

Którą sztukę cenisz bardziej, teatr, czy film?

  1. Teatr, bo ... (3 głosów [37.50%])

    Procent z głosów: 37.50%

  2. Głosowano Film, ponieważ ... (5 głosów [62.50%])

    Procent z głosów: 62.50%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 03 01 2011 - 17:38

Witajcie!

Mam do zrobienia z polaka ankietę, no i więc do Was kieruję pytanie:

"Którą sztukę cenisz bardziej, teatr, czy film? i dlaczego?"

Byłbym wdzięczny za pomoc :yes:

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 03 01 2011 - 17:41

Film, ponieważ jest łatwiej dostępny i nie trzeba wysilać oczy żeby zobaczyć co dokładnie robią aktorzy, a poza tym można go zatrzymać i iść sobie zrobić herbatę.

  • 0

#3 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 03 01 2011 - 17:44

Dzięki, czekam na dalsze odpowiedzi :yes:

Kto głosował na teatr i nie napisał dlaczego? 

Użytkownik cabana edytował ten post 03 01 2011 - 17:45

  • 0

#4 Mofispl

Mofispl

    Stały użytkownik

  • 186 postów

Napisano 03 01 2011 - 17:47

Film, ponieważ bogaty jest w efekty specjalne a nie jakieś przekręcanie platform :yes: Ale nie należy też ignorować teatru.
  • 0

#5 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 03 01 2011 - 17:54

Teatr, bo lubię chodzić do niego i się pośmiać jak jest z czego. Zamierzam pojechać do Warszawy na "Nędzników". Po za tym tylko raz w kinie 3D się zawiodłam na filmie. Nudzą mnie filmy nieco, a żeby oglądać w 3D bez wychodzenia w domu musiałabym kupić (nie jestem pewna) albo nowy komputer albo monitor lub jakiś komponent obsługujący 3D do kompa i do monitora. To kosztuje, a nie wszystkich stać na to z powodu niskiego zarobku rodzicielki, a szczególnie kiedy się kasy nie ma.
PS.Ja 2 razy głosowałam na tę samą opcję :yes:

Użytkownik Jochnka edytował ten post 03 01 2011 - 21:07

  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 03 01 2011 - 18:29

Teatr jak wszystko miał swoje dobre, syte początki w których ludzie chodzili by obejrzeć coś, czego nie zobaczą nigdzie indziej, czyli scenę ubraną w tekturowe ozdoby, często ręcznie malowane, i grę aktorów.
Teraz widocznie działa to na innej zasadzie, ludzie idą do kina by nażreć się popcornu i przy okazji obejrzeć film totalnie bez sensu, przesłania, film łatwo przewidywalny. Wiem, bo sam tak robie :yes:
Powiedz gdzieś w podstawówce czy gimnazjum słowo "teatr" to Cie zwymyślają, oplują, obśmieją i nie sprzedadzą wiecej koki. No chyba że jest to wymagany spektakl na lekcję języka polskiego, w takim wypadku z opuszczonymi głowami i zapasem max powerów z biedronki ruszają w ciche zadupie.
Nie mówie że to źle, lubie kino bardziej niż teatr, to chyba zrozumiałe, płaczę natomiast nad dzisiejszymi filmami, które nijak się mają do "filmów roku", przykład ? Avatar, kilka animacji, niebieskich smerfów, skąpo odzianej dziewczynie (tu akurat nic do zarzucenia nie mam) a film zrobił furorę, pewnie sporo osób oglądając go, używało opinii innych żeby być w tej samej grupie docelowej i nie zostać znienawidzonym przez maniaków ogoniastych wyblakłoniebieskich stworków latających na myszkach. (Mofis i Celdur mnie zaraz zabiją, trudno).

Myślę że powinienem coś tu dodać, ale nie dodam.
  • 0

#7 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 03 01 2011 - 19:07

Dzięki, jeszcze 4 osoby, by równo do 10 było ;)
  • 0

#8 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 03 01 2011 - 20:58

Cenię sobie teatr, chociaż do niego nie chodzę. Widać w nim coś bardziej ambitnego aniżeli w filmach, w których ta sama scena nagrywana jest kilkanaście razy. W spektaklu wszystko musi być wyuczone na pamięć, widać też większy naturalizm.
  • 0

#9 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 16 01 2011 - 12:06

Dzięki za pomoc w stworzeniu ankiety (patrzeć stopka B))

Ankieta http://dl.dropbox.com/u/13614110/ankieta.docx

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych