Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomoc] laptop + desktop przez router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zer0

Zer0

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 11 2008 - 00:14

Witam ,jestem tutak nowy, wiec nie bijcie :sweat:
Mam taki problem: Vista Home premium (32bit) na laptopie, Vista Home Premium (64bit) na desktopie i router Cerberus Wi-Fi Lite P6381-0 no i moje pytanie: jak mam ustawić wymianę plików pomiędzy komputerami? Laptop łaczy się przez Wi-Fi, natomiast desktop standardowo przez skrętkę. Klikając na ikonkę 'obecnie połączono z' po czym klikam na ikonkę routera (pośrednika pomiędzy internetem a komputerem), otwiera się okno zawierające Internet Gateway Device, Laptop i Desktop --__--' jednak po kliknięciu desktopa próbuje się łaczyc, po czym zwraca błąd: "System Windows nie może uzyskac dostepu do \\HP-DV9880EW" Nie można odnaleśc ścieżki sieciowej...
Ktoś wie może jak to wyprostować i zrobić, żeby działało?

  • 0

#2 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 01 11 2008 - 18:47

Czy wszystkie ustawienia grup roboczych są ustawione prawidłowo?? Czy pingują do siebie?? Czy włączone jest współdzielenie plików??

  • 0

#3 Zer0

Zer0

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 11 2008 - 21:41

oba kompy mają ustawioną tą samą nazwę grupy roboczej, identyczną z nazwą sieci dostarczaną przez router. będąc przed laptopem, w folderze SIEĆ istnieją 3 urządzenia: laptop (HP-DV9880EW), Internet Gateway Device (coś od routera) i desktop.. klikam dwa razy na ikonke desktopa, coś zaczyna się łączyć i pokazuje mi wcześniej opisany błąd. kombinowałem na rózne sposoby w Centrum sieci i udostępniania z opcjami udostepniania i nic mi to nie dało.... a czy są ustawione prawidlowo? no gdyby były, to bym tu nie pisał, bo by nie było problemu :sweat:
  • 0

#4 Zer0

Zer0

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 11 2008 - 11:29

Może to coś pomoże, jak dodam, ze na desktopie i laptopie jest zainstalowany kaspersky internet security 2009. może to jego wina i jego zapory? w sprawach sieci niestety nie jestem obeznany, więc nie sugeruję, że to wina antywirusa. Bóg jeden raczy wiedzieć, czemu te 2 kompy nie łaczą się ze sobą mimo tego, że się widzą ;/
  • 0

#5 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 08 11 2008 - 18:24

Uroki Visty w sieci.

- wyłącz zapory w komputerach (i wszystkie inne reagujące w ten sposób aplikacje)
- sprawdź ip pc'ta i w laptopie z menu start wybierz 'uruchom' wpisz 'cmd' a nastepnie w czarnym oknie 'ping adres_ip' - gdzie adres_ip to ten ze stacjonarki. Jeżeli jest 4-odebrane i 4-wysłane to wejdź ponownie w menu start, wybierz 'uruchom' i wpisz '\\adres_ip' - powinny pojawić się zasoby, o ile przeszedł ping bez strat.
  • 0

#6 Zer0

Zer0

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 11 2008 - 19:38

Hugster naświetliłeś troche sprawę i wygląda to tak: laptop i desktop mają właczone zapory, jednak laptop pinguje do desktopa, ale desktop do laptopa nie.

Tak to wygląda gdy na laptopie wpisuje IP pcta:
Dołączona grafika

natomiast wpisując na pccie adres laptopa dostaje 4 odpowiedzi: upłynął żądany limit czasu; 4 pakiety utracone ;/
może w routerze coś jest nie tak ustawione? spróbuje jeszcze z wyłaczoną zaporą...

dobra, poradzielm sobie :) problem był banalny. wystarczyło w ustawieniach Kaspersky'iego IS '09 zmienić iż moja sieć bezprzewodowa jest lokalna (lub zaufana i koniec zabawy) i później w opcjach ochrony systemu wejść w zaporę i ustawić zielony ptaszek dla sieci lokalnych. hyh, cóż. wymiana plików śmiga bez zarzutu :)

09.11.2008 - temat uznaję za zamknety

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych