Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciq

ciq

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 11 2008 - 00:26

Witam :)

Od dobrego miesiaca mam problem z polaczeniem internetowym. Internet mam z Multimedii - 1Mbit/s download, 256kbit/s upload, router taki jak w tytule, do tego podlaczone 2 komputery (kabelkiem). Problem polega na tym, ze gdy ja np. sciagam przegladarka plik (srednio z predkoscia ok 50 kB/s - uzywam programu ograniczajacych transfer dla mojego komputera - Traffic Shaper XP), to na drugim komputerze brat ma wielki problem z gra (Tales Of Pirates, choc to chyab nie ma znaczenia :D) - wielkie lagi, nie da sie grac, tak samo jest gdy przegladam strony i akurat wczytuje sie jakas obszerniejsza.

Co moze byc tego przyczyna? DO routera wgralem ostatnio najnowszy firmware, ale problem wciaz jest :). Dlaczego jest tak, ze przy wykorzystaniu zaledwie polowy lacza (ostatnio sciagalem z predkoscia 20kB/s - to samo :/) pojawiaja sie takie lagi? Problemu nie ma gdy nic nie robie (chociaz roznie bywa, czasem gdy zakoncze sciaganie brat musi odczekac dobre 5 minut zanim mu zaskoczy gra), lub gdy brat podlaczy sie bezposrednio do modemu. Inna sprawa gdy walcze torrenta, ktory wykorzystujac tez ok 20% lacza, zamula internet na dobre, oczywiscie na drugim komputerze, u mnie nie ma problemow.

Co prawda komputer brata jest podlaczony dluuuuugim kablem w stosunku do mojego, ale to chyba nie ma az takiego znaczenia?

Z gory dziekuje za odpowiedzi :D, dodam ze kolega powiedzial, zebym wyrzucil ten szajs i kupil sobie linksysa wrt54gl, warto? Czy bedzie to lekarstwem na te problemy? :)

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 12 11 2008 - 09:55

problemem jest brak ustawien potow w routerze i podzialu lacza. To, ze ustawisz za pomoca jakiegos programu na XP podzial lacza nic nie da dopoki nie ustawisz tego w routerze ( bo to on dzieli wam lacze a nie ty ze swojego komputera dla brata). Jezeli uzywasz programow: torrent, emule itp. to recznie musisz ustawic porty dla tych programow

  • 0

#3 ciq

ciq

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 11 2008 - 00:38

Mamy ustawiony QoS, a program ogranicza tylko transfer z mojego komputera :)

Co wiec moglbym zrobic zeby polepszyc transfer i jakosc polaczenia?
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 13 11 2008 - 09:40

a jak masz ustawiony ten QoS??
  • 0

#5 ciq

ciq

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 11 2008 - 13:52

Pod tym linkiem jest screen :)

http://img357.imageshack.us/my.php?image=qosei8.jpg
  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 13 11 2008 - 14:09

a ktory port nalezy do kogo??

PS. malo mozliwosci ma ten QoS :)
wrt54g/gl/gs bylyby lepsze pod tym wzgeldem, a te wersje w ktorych mozna uzywac niefirmowych firmware'ow uwazam za bezkonkurencyjne w swoim przedziale cenowym..
  • 0

#7 ciq

ciq

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 11 2008 - 23:38

a ktory port nalezy do kogo??

PS. malo mozliwosci ma ten QoS :P
wrt54g/gl/gs bylyby lepsze pod tym wzgeldem, a te wersje w ktorych mozna uzywac niefirmowych firmware'ow uwazam za bezkonkurencyjne w swoim przedziale cenowym..


1 port oczywiscie brata :P

daltego wlasnie zastanawiam sie, czy wymiana routera nie bedzie lekarstwem na problemy ;]
  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 14 11 2008 - 00:30

widac ten QoS nie dziala, skoro sa takie problemy :P


generalnie chce Cie uczulic, nie oczekuj cudow, w takich routerach trzeba znalezc kompromis, bo niestety nie zawsze sie da ustawic QoS, tak zeby wszyscy byli zadowoleni (w zaleznosci od wymagan oczywiscie)


lecz jestem 100% przekonany po odpowiedniej konfigurac ze lepiej bedzie to dzialac na linksysie
  • 0

#9 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 14 11 2008 - 00:56

Powiedz jeszcze na jakich sieciówkach są te kompy podpięte, bo to nie musi być problem z podziałem na routerze.
Generalnie jeśli do sieciówki Nvidi wgrasz stery (jakiś tam administrator manager - podczas instalowania sterowników do chipestu płyty pyta się czy to zainstalować) to są z nimi problemy.
Ja miałem tak, że gdy ściągałem coś przy prędkości 20-50KB/s (na łączu 128KB/s) to już nawet nie mogłem tweaks przeglądać. Odinstalowałem to cudactow Nvidi do zarządzania siecią i przeszło...
Celdur zresztą miał to samo, tyle, że on zwiątpił i wymienił sieciówkę na PCI :P
  • 0

#10 ciq

ciq

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 11 2008 - 13:32

Powiedz jeszcze na jakich sieciówkach są te kompy podpięte, bo to nie musi być problem z podziałem na routerze.
Generalnie jeśli do sieciówki Nvidi wgrasz stery (jakiś tam administrator manager - podczas instalowania sterowników do chipestu płyty pyta się czy to zainstalować) to są z nimi problemy.
Ja miałem tak, że gdy ściągałem coś przy prędkości 20-50KB/s (na łączu 128KB/s) to już nawet nie mogłem tweaks przeglądać. Odinstalowałem to cudactow Nvidi do zarządzania siecią i przeszło...
Celdur zresztą miał to samo, tyle, że on zwiątpił i wymienił sieciówkę na PCI ;)


Ja mam karte zintegrowana NVIDIA nForce MCP Networking Controller, brat rowniez ma zintegrowana, tyle ze firmy VIA. Zaznaczam jednak, ze problemu wczesniej nie bylo, wiec karty moznaby wykluczyc teoretycznie ;)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: TL-WR543G tp-link



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych