Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie wsparcie dla projektów związanych z Windows 98


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sfor

Sfor

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 04 2008 - 18:10

Populacja użytkowników systemu Windows 98 maleje w szybkim tempie.

Jednocześnie międzynarodowa grupa pasjonatów skupiająca się głównie wokół forum MSFN rozwija systemy 9x ciągle je ulepszając. Niestety, większość poprawek i rozwiązań jest przeznaczona dla anglojęzycznych wersji. Brakuje polskiej grupy, która zajęła by się dostosowywaniem już istniejących poprawek do naszej wersji językowej. Jest kilku pasjonatów w naszym kraju, jednak działają oni samotnie.

Autor największego sukcesu w dalszym rozwoju Windows 98 jest właśnie polakiem. KernelEX jego autorstwa uzupełnia jądro systemu o funkcje dostępne w systemach 2000 i XP, pozwalając na uruchamianie aplikacji które wymagają nowszego systemu operacyjnego.

Windows 98 może być ciągle funkcjonalny i użyteczny. Wystarczy odpowiednia dawka chęci i umiejętności. Wiele informacji i wiedzy można zdobyć na forum MSFN, ale konieczna jest znajomość języka angielskiego. Z tego właśnie powodu warto jest stworzyć polski odpowiednik tego forum. Może to pomóc w integracji wysiłków polskich miłośników systemu 98, oraz dać naszym rodakom podobne możliwości, jakimi dysponują użytkownicy wersji angielskich.

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych