Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie DVI-I DVI-D Acer G225HQVbd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sampel

sampel

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 11 2012 - 00:00

Witam obecnie mam podłączoną karte graficzną do monitora D-sub ale ( karta(GF GT430) wyjście DVI-I , HDMI ) monitor natomiast posiada DVI-D z tego co czytałem powinienem kupic kabelek DVI-D dual link 24+1 , czy dobrze to rozumiem? i czy da rade podłączyć np karte HDMI do wyjścia DVI-D i jaki kabelek do tego potrzebuje ? szukam ale widze tylko kable typu HDMI wychodzące z monitora/TV a DVI-D na karte a monitorek nie posiada wyjscia HDMI . Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? bo juz powoli sie w tym gubie hehe

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 07 11 2012 - 00:56

Wszystko (prawie) prezentuje ten obrazek:
Dołączona grafika
DVI-A przesyła tylko analogowo.
DVI-D przesyła tylko cyfrowo.
DVI-I przesyła w obu trybach.
Z tym, że trzeba pamiętać o układzie pinów. Np. wtyczkę (męską) DVI-I nie włożysz do wtyczki (żeńskiej) DVI-D (patrz obrazek).
HDMI to przesył cyfrowy tylko i wyłącznie (czyli takie DVI-D z dzwiękiem)

Użytkownik fernandez edytował ten post 07 11 2012 - 00:56

  • 2

#3 sampel

sampel

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 11 2012 - 10:49

w monitorze mam DVI-D dual link a w karce DVI-I dual link . więc dwie męskie to są tak? wiec jaki kabelek do tego jakiś przykładowy mozecie polecić? zebym złego nie kupił .HDMI odpada bo w minitorze nie ma głośników wiec bezsensu ;) chodzi mi o sam obraz cyfrowy
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 07 11 2012 - 11:40

To musisz kupic kabel DVI-D (nieważne czy Single czy Dual Link).
Nic nie przeszkadza, żebyś miał kabel HDMI-DVI. I tak dzwięk nie będzie już przesyłany ze względu na DVI. Ale jestem osobiście zdania, że jak masz taką możliwośc, to użyć kabela DVI-DVI.

Nie rozumiesz chyba co to końcówka męska/żeńska. Więc wyjaśnię. Końcówka męska ma bolce, a żeńska ma dziurki. I tyle :)

Ja Ci radzę przejdź się gdzie sprzedają takie kable (sklep komputerowy albo RTV-AGD) i sobie kup. Już wiesz jak rozpoznać końcówki więc nie będziesz miał problemu.

Ewentualnie jeśli będą chcieli za dużo kasy to:
http://allegro.pl/ka...2767584686.html
http://allegro.pl/nowe-oryginalne-kabelki-dvi-dvi-2x-filtr-orginaly-i2740344786.html
Nie ma co przepłacać za taki kabel.

Użytkownik fernandez edytował ten post 07 11 2012 - 11:45

  • 1

#5 sampel

sampel

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 11 2012 - 17:55

czyli musze kupic z dwiema końcówkami męskimi bo w karcie i w monitorze są żeńskie . okej dzięki wielkie własnie myslałem nad takim kablem tyl;ko myslałem ze jest róznica między dual a single ( jest ale w jedna strone bo dual do singla nie włoże ale na odwrót juz tak )dlatego szukałem kabla dual ale skoro single tez moze byc i nie ucierpi na tym nic ani nikt to wezme sobie ten . wiesz co byłem w media expert to coś koło 30zł był ten kabel 2m wiec drogo bo kompa mam praktycznie koło monitora wiec nie potrzebuje jakiś super wytrzymałych kabli. . jeszcze raz dzięki za wyjasnienie i pozdrawiam

Teraz troche czytam i nie wiem czy warto wogole wydawac te 30 złoty na DVI ale chyba zaryzykuje . moze jakoś bedzie lepsza . karte bede wymieniał niedługo na radeona 7770 a tam VGA nie ma to i tak sie kabel przyda bo do karty dadza najwyżej przejsciówke . ale skoro nie widac róznicy miedzy d sub dvi a hdmi( oprócz cyfrowego dżwięku w jednym kablu z sygnałem obrazu) to nie wiem po co to wymyslili, czysty marketing? nie wydaje mi sie . wiec dziwe sie ze róznica w obrazie jest niewidoczna jeśli obraz nie szumi itd , dziwne to wszystko ,fernandes masz plusy za swoje posty

kupiłem kabelek HDMI-> DVI bo był tańszy od samego DVI a efekt jest ten sam obraz cyfrowy bez dżwięku . obraz jest ostrzejszy , czcionki wyrazne i ogólnie lepiej to wszystko wygląda albo poprostu sobie wkręciłem że lepiej hehe
  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 07 11 2012 - 19:47

Róznicy nie powinno być bo sygnał jest cyfrowy. Mogą się jedynie pojawić przerwy w przewodzeniu tego sygnału, bo wykonany jest z tańszych materiałów. Ale jak nie wtykasz kabla co chwila, albo nie ruszasz często jednostką lub monitorem to nie powinno być problemu.
  • 1

#7 Gość_Tomek_*

Gość_Tomek_*

Napisano 16 11 2013 - 21:06

Róznicy nie powinno być bo sygnał jest cyfrowy. Mogą się jedynie pojawić przerwy w przewodzeniu tego sygnału, bo wykonany jest z tańszych materiałów. Ale jak nie wtykasz kabla co chwila, albo nie ruszasz często jednostką lub monitorem to nie powinno być problemu.

Posiadam w komputerze złącze DVI-I Dual link a w monitorach są DVI-D Dual link , nie chcę przy podłączeniu nic spalić
czy na wszystkich modelach wtyczek DVI-D będzie normalnie działał monitor ?


  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 16 11 2013 - 23:29

Nic się nie spali, tam nie ma takich napięć, żeby coś spalić. Co najwyżej może nie pasować wtyczka.

 

Powinno działać wszsytko. Nie znam przypadku gdzie mając zlącza Dual-Link a kablek Single-Link, żeby coś nie działało, ale jeśli jest wybór to lepiej wziać (w Twoim przypadku) kabel z DVI-D Dual Link.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych