Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podział neostrady na 2 komputery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 13:36

Mam neostrade 256 kb/s (wkrótce 2Mb/s) i chciałbym ją rozmieścić po miedzy 2 komputery (jeden jest tu a drugi w pokoju obok;). Jak można ją podzielić?

Dzięki za odpowiedzi ;-)

PS. Mam modem SpeedTouch 330

  • 0

#2 Sierstek

Sierstek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 03 2008 - 15:28

Witaj,

Potrzebujesz Routera z modemem ADSL-a. Znajdziesz takie na allegro lub w sklepach komputerowych no i oczywiście kabel sieciowy żeby podłączyć 2 kompy plus do tego w obu kompach karty sieciowe.


Pozdrawiam

  • 0

#3 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 15:50

Jestem w tym zielony i ja mam taki kabel sieciowy ale co z nim bede miał zrobić
PS. W obu komputerach są zintegrowane na płycie głównej karty sieciowe.
  • 0

#4 Sierstek

Sierstek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 03 2008 - 16:53

Będzie musiał podłączyć kablem jeden komputer do routera i to samo zrobić z drugim. Wiem że jest też możliwość podzielenia NEO bez routera ale nie mam pojęcia jak. Sam korzystam z routera.
  • 0

#5 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 17:01

Dobra teraz już rozumiem wielkie dzięki.
A mógłbyś polecić jakiś dobry router do 160zł
PS. A czy router musi mieć WiFi i ADSL.
  • 0

#6 Sierstek

Sierstek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 03 2008 - 17:36

Musi mieć modem ADSL-a tutaj masz link do fajnego routerka firmy PENTAGRAM http://allegro.pl/item319218024_pentagram_...ada_qos_ss.html
  • 0

#7 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 17:41

A czy trudno go skonfigurować?
Widze że nie ma antenki (do czego ona tak właściwie jest).
  • 0

#8 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 02 03 2008 - 18:21

Po co Router ? Dwie karty sieciowe i kabel sieciowy, następnie ustawia się połączenie na komputerze, który udostępniasz internet i po sprawie. Max dwie minuty roboty :ninja:

Tylko jak masz przez sam kabel to komp, który daje neta musi być włączony, aby drugi mógł korzystać z internetu.
  • 0

#9 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 19:19

Ale chyba w każdym komputerze muszą byc karty z gniazdem RJ-45.
PS. Mam podłączyć kablem sieciowym jedną kartę do drugiej?
  • 0

#10 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 02 03 2008 - 19:53

Tak, jedną do drugiej.
  • 0

#11 Ugasso

Ugasso

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 03 2008 - 20:05

Zdecydowałem się na router.
A czy żeby podłączyć router z kartą sieciową w 2 komputerze potrzebuje kabla skrosowanego czy wystarczy zwykły kabel sieciowy. :ninja:

  • 0

#12 PAWEŁ.MASTER

PAWEŁ.MASTER

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 03 2008 - 10:02

Potrzebne Ci będą dwa kable zwykłe. Pod port WAN w routerze podpinasz kabel od neostrady, z tym, że to musi być router ADSL, bo on ma wejście na kabel RJ-43 i wtedy kabel od neostrady podpinasz do portu WAN w routerze a kable RJ-45 podpinasz pod kartę sieciową w komputerze 1 i prowadzisz do portu LAN w routerze i na kompuuterze 2 tak samo podpinasz kabel i prowadzisz do drugiego portu LAN w routerze. NAstępnie konfigurujesz wejście na WAN, czy wejście naestrady i wyjście na dwa porty LAN, poprzez które prowadzony będzie sygnał po kablach do komputerów podłączonych do tych portów. Jeśli chciałbyś połączyć to radiowo to musiałbyś dokupić, albo APC (access point client), albo kupić router z funkcją ADSL i WIFI, ale żeby to było radiowo to musiałbyś dodatkowo mieć kartę WIFI w komputerach, lub dokupic np. kartę siciową USB i wpiąć do komputerów pod port USB.
Trocha ta moja wypowiedź wyczrpująca, ale wiem co mówię, bo trochę się tym interesuję i sam dzieliłem łączę radiowe za pomocą AP, który jest ustawiony w tryb clienta a router routuję otrzymany od APC sygnał, ale ty masz NEO a to co innego:)

Życzę Ci powodzenia, jeśli nie umiałbyś skonfigurować, to pisz na priva.

Pozdrawiam...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych