Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podział łącza na urządzenia mobilne i 2 komputery sprzęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 NeoPodział

NeoPodział

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 01 2013 - 19:32

Tak jak w temacie, w najbliższym czasie planuję podzielić neostradę 20Mb/s na kilka urządzeń mobilnych i kolejny komputer. Aktualnie neostradę "wykorzystuje" jeden laptop, który łączy się przez WiFi do routera tp-link W8950ND. Udaje mi się wyciągać maksymalną moc przy pobieraniu tj 2.3Mb/s, także przy ewentualnej zmianie sprzętu nie chciałbym stracić prędkości. Starałem się znaleźć rozwiązanie na własną rękę ale niestety co forum to inne konfiguracje sprzętowe/software etc. Konkretnie chodzi mi o podzielenie sieci w taki sposób aby laptop nadal miał dostęp do "większej częsci" sieci, a tym samym aby pozostałe urządzenia nie zaburzały przepustowości lub o ile to możliwe, miały dostęp tylko do części sieci, która w żaden sposób nie wpływa na pracę internetu na laptopie. Z tego co wyczytałem to rozwiązaniem byłby router z custom software tomato + do tego podpięty modem adsl, niestety nie znam się na tyle, żeby samemu sobie dobrać jakiś sprzęt. Nie chciałbym też wykorzystać do tego routera, który już posiadam, gdyż często zrywa połączenie (lub po prostu się zwiesza przy ściąganiu maxymalną prędkością) Z góry przepraszam za niefachowe określenia, jeśli potrzebne będzie jeszcze jakieś info to proszę pisać, a ja postaram się wszelkich informacji udzielić. Co do kwoty jaką mogę na to przeznaczyć to około 300zł. Z góry dziękuję za pomoc ^^

  • 0

#2 NeoPodział

NeoPodział

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 01 2013 - 16:28

UP

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych