Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączanie subwoofera do PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 walczacy

walczacy

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 12 2009 - 21:53

witam.
mam pewien problem. nie wiem w jaki sposob i czy sie da podlaczyc subwoofer(z kinem domowym) do komputera.
subwoofer posiada koncowke do ktorej nie posiadam wejscia w karcie muzycznej. oto koncowka od subwoofera: Dołączona grafika
subwoofer w tej chwili jest podlaczony do dvd ktore jest podlaczone do TV. W dvd znajduje sie takie wejscie w ktore wchodzi kabel od subwoofera: Dołączona grafika
na wyjsciu z subwoofera obok kabla jest cos takiego Dołączona grafika
a sam subwoofer wyglada tak: Dołączona grafika
prosze o pomoc w podlaczeniu tego sprzetu do PC. Moze trzeba nowa karte muzyczna? jak tak to jaka? a moze jakas przejsciowke ??

  • 0

#2 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 18 12 2009 - 14:50

nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale subwoofer chcesz podłączyć do kompa bezpośrednio do karty muzycznej ??
A czy nie było by prościej , przejściówką z małego dzeka na czincz ?(zakładając ze kino posiada takowe wejścia czincz)
podłączyć kompa do kina domowego
, opcje są różne zależności od możliwości karty muzycznej i wejść do kina domowego .
ja sam mam podłączony komputer do kina domowego z subwooferem, bez kombinacji z subwooferem on tez ma nietypowa końcówkę dwa kabelki . :)

  • 0

#3 walczacy

walczacy

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 12 2009 - 15:20

tak, ale 5 glosnikow jest podłączone do subwoofera a z niego wychodzi tylko jeden ten kabel, właśnie ten, nic więcej. to jakiej bym potrzebował przejściówki? i z jakim wejściem karte muzyczna? nie koniecznie do karty ale zeby gralo;p
  • 0

#4 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 19 12 2009 - 14:39

Dam dla przykładu ja mam kino domowe marki"...." jest subwoofer i do niego są podłączone wszystkie 5 głośników a od subwoofera idzie taki sam przewód do kolektora dźwięków(czy coś tam do całego sterowania)a u ciebie do dvd.To jest proste jak mówił rademenes14 podłączasz Komputer nie z subwooferem tylko z DVD.i wszystko jak chcesz akurat słuchać to włączasz DVD przełączasz na odpowiednie AV i jazda.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 12 2009 - 15:11

Dokładnie.. Kablem cyfrowym lub analogami do odtwarzacza DVD podłączasz kartę muzyczną.
Włączasz AUX lub COAX i wszystko będzie działało. Też tak kiedyś robiłem, jak miałem kino podpięte.
  • 0

#6 walczacy

walczacy

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 12 2009 - 15:08

Dołączona grafika <----jezeli tak wyglada moja karta
Dołączona grafika
Dołączona grafika <----a to tyl DvD
jaki kabel musze kupic zeby zlaczyc to cyfrowo??(slyszalem ze jest lepsza jakosc dzwieku w laczeniu cyfrowym) bo tez mozna chinchem...


ps: posiadam taki sprzęt
http://www.telekom.com.pl/philips/rtv/philips_opisy_kina/lx8300sa.html
  • 0

#7 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 20 12 2009 - 15:41

nie masz wyjscia cyfrowego na tylnym panelu PC

cyfrowo nic nie podlaczysz

ale nie pokazales calego panelu, wiec moze ta zlacze jest dalej


jest troche lepsza jakosc na kartach zintegrownych typu realtek, poniewaz sa to slabe karty

prawdziwy meloman, ktory chce najwyzszej jakosci dzwieku korzysta z rozwiazan analogowych
  • 0

#8 walczacy

walczacy

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 20 12 2009 - 16:06

to jaka polecacie karte dzwiekowa tak do 150zl w porywach do 200? i jakiego kabla bede potrzebowal do zlaczenia po zakupie nowej karty? nie mam zintegrowanej:(
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 12 2009 - 16:37

Potrzebny Ci jest taki kabel: jack --> chinch.
Jack z karty dźwiękowej (wejście zielone), natomiast chich do AUX IN w DVD.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych