Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączanie internetu w VMware PLayer


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 17 10 2009 - 15:34

Witam. Zainstalowałem sobie ostatnio na maszynie wirtualnej Win 98 i 2000. Chciałbym a by 98 miał dostęp do internetu tylko nie bardzo wiem jak. Na moim fizycznym sprzęcie mam Win 7 i tam w panelu sterowania mam takie coś:
Typ dostępu: Internet
Połączenia: Połączenia lokalne

Typ dostępu: Brak dostępu do sieci
Połączenia: VMware Network Adapter VMnet1
VMware Network Adapter VMnet8

Pierwszy dostęp to oczywiście tyczy się mojej fizycznej maszyny, pozostałe dwa chyba jedno Win98 drugie 2000. Próbowałem skonfigurować VMnet1, wpisałem dokładnie to samo IP, Brama, DNS, ale wyskakuje mi że nie mogę używać tego samego adresu IP, "jednak jeśli i na fizyczne maszynie i wirtualnej będzie to samo ip mogą być problemy"- taki komunikat mniej więcej miałem, nie wiem jakie problemy ale nie ważne, ważne że nie działa i proszę o pomoc, jak skonfigurować sieć.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 17 10 2009 - 20:50

W opcjach maszyny musisz dla niej włączyć NAT, wirtualne karty (Vmnet) muszą mieć domyślne ustawienia (najlepiej), a w systemach wirtualnych po prostu wykorzystaj DHCP.
Vmnet 1 i 8 tworzą się niezależnie od liczby zainstalowanych maszyn wirtualnych.

  • 0

#3 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 19 10 2009 - 14:52

Zrobiłem tak ja powiedziałeś, nie mam dostępu do neta dalej
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 19 10 2009 - 15:04

To może lepiej będzie skorzystać z Vmware Server? Po rejestracji na ich stronie program jest za darmo. Ja nie mam z nim żadnych problemów.
  • 0

#5 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 22 10 2009 - 17:45

Już wszystko działa, zostawiłem tylko bramę, ip ustawiłem na automatyczne wyszukiwanie i wszystko gra, dzięki za pomoc

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych