Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podczas włączania piski, oraz czarny ekran...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProSzafran

ProSzafran

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 27 08 2010 - 14:27

Witam serdecznie. Moja siostra ma komputer, chodził on normalnie, wszystko było ok, chodź czasem przy włączaniu komputera był ciągły pisk, i czarny ekran, lecz wystarczyło zresetować kompa, i włączał on się normalnie.

Niestety teraz stało się coś innego. komputer się włącza, lecz w momencie gdzie normalnie ma być jeden krótki pisk i dalsze włączanie, następuje jeden długi, i dwa krótkie piski (w sumie 3 piski, 1 długi + 2 krótkie), i na tym koniec. Monitor dalej czarny - nie włącza się, komp dalej chodzi... Wyda przy włączaniu te 3 piski i nic więcej, tylko sobie chodzi...

Resetowałem, odpinałem ramy, próbowałem z jednym ramem w różnych wejściach, dałem nową pastę termo przewodzącą na procesor, wydmuchałem cały komp z kurzu, wszystko odpiąłem i przypiąłem jeszcze raz, poruszałem wszystkie kable i nic - dalej to samo.

bios jak dobrze pamiętam to PHOENIX AWARD BIOS, a więc zgodnie z "POST" - czyli tym, iż płyta informuje piskami co uległo awarii, zgodnie z tą tabelą: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86966&pid=492878&mode=threaded&start=0#entry492878 - SYGNAŁY DŹWIĘKOWE BIOS, wyniki ze niby karta graficzna uległa awari. Czysciłem ją - nic, wymieniłem dwie inne karty graficzne, na nich jest to samo, więc raczej chyba nic z grafiką... Sam nie mam pojęcia, może ten sygnał oznacza co innego? poniżej macie konfiguracje kompa... pomóżcie proszę :)

PŁYTA GŁÓWNA: Shuttle AV49V
RAM: 2x 256MB (w sumie 512MB) DDR
PROCESOR: PENTIUM 4, bodajże 3,0 GHZ
GRAFIKA: NVIDIA MX440 64MB
ZASILACZ: Feel II 350W
DYSK: 80GB
+ NAGRYWARKA DVD

Aha, i dodam jeszcze, że po odpinałem wszystko (dysk twardy odpiąłem, nagrywarkę, i wszystko inne) zostawiłem tylko zewnętrznie podpięty kabel zasilający + monitor a wewnętrznie wszystko żeby chodziło, lecz bez dysku twardego ani nagrywarki, po prostu odpiąłem wszystkie taśmy ATA z płyty,włączam kompa i dalej tak samo... dalej 3 piski (1 długi i 2 krótkie)... ;/

  • 0

#2 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 31 08 2010 - 09:49

Przełóż kość pamięci i zresetuj BIOS. Za każdym razem po przełożeniu pamięci i zresetowaniu BIOSu przeprowadź próbę uruchomienia BIOSu. Do skutku. Sprawdź czy napędy IDE podpięte są w dobrej konfiguracji (czy mają ustawiony dobry tryb pracy zworką znajdującą się obok gniazda tasiemki; zasada jest taka - gdy do jednej tasiemki podpięte jest jedno urządzenie, powinno pracować w trybie MASTER, a gdy dwa - jedno w trybie MASTER a drugie SLAVE). Spróbuj podłączyć je w innej poprawnej konfiguracji.

  • 0

#3 ProSzafran

ProSzafran

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 31 08 2010 - 10:48

IDE jest podpięte w dobrej konfiguracji, nawet wcześniej, gdy wszytko było na CS (Cable Select) automatycznie wyszukiwało i też działało.

idę zrobić tak jak napisałeś, będę przekładał kości pamięci do skutku, resetują przy tym bios - będę wyciągał bateryjkę xD

EDIT: przekładałem, resetowałem, nawet włączałem pc przy wyciągniętej bateryjce i nic :) alej te piski
  • 0

#4 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 31 08 2010 - 16:26

isteniej mozliwosć że uszkodzeniu uległa nie grafika aler wjeście do grafy,na mobo, spróbuj przeczyścić.

Użytkownik Jezierski edytował ten post 31 08 2010 - 16:26

  • 0

#5 ProSzafran

ProSzafran

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 31 08 2010 - 19:03

Ok, grafika jest na AGP, więc dokładnie przeczyszczę wejście, przedmucham, i dam znać za chwilkę :)

EDIT: przeczyściłem, przedmuchałem i nic. dalej to samo. próbowałem także włączyc PC bez karty graficznej - to samo. tez te same piski.
  • 0

#6 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 02 09 2010 - 16:57

Wyjmij wszystkie części z obudowy, złóż je na biurku. Zwróć uwagę na poprawne podpięcie wszystkich podzespołów:poprawne ustawienie trybu pracy dysków, wszystko "docisnąć". Uruchom komputer za pomocą jumpera, zwierając ze sobą piny, do których podłączono przycisk POWER. Wykonaj ponownie czynności w moim poprzednim poście.
  • 0

#7 hutkow

hutkow

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 02 09 2010 - 17:26

Witam!.
Myślę,że jest coś związane z zasilaniem i to należy sprawdzić.
  • 0

#8 ProSzafran

ProSzafran

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 08 09 2010 - 06:02

Znalazłem nowe ramy, wsadziłem - to samo. Inny zasilacz - to samo. Składałem na biurku bez obudowy - to samo. Jeszcze przeczyszczę kompresorem wszystko DOKŁADNIE z kurzu i poskładam jak pisal Jochnka i dam znać :plus:
  • 0

#9 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 12 09 2010 - 16:41

bios jak dobrze pamiętam to PHOENIX AWARD BIOS, a więc zgodnie z "POST" - czyli tym, iż płyta informuje piskami co uległo awarii, zgodnie z tą tabelą: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86966&pid=492878&mode=threaded&start=0#entry492878 - SYGNAŁY DŹWIĘKOWE BIOS, wyniki ze niby karta graficzna uległa awari.

To ja mam troszke inną tabelę:

Award-BIOS (Liczba dźwięków - Błąd):
1 krótki - Wszystko ok. (to oczywiście nie jest błąd).
1 długi - Błąd pamięci.
1 długi i 2 krótkie - Błąd parzystości pamięci RAM.
1 krótki i 2 długie lub 1 długi i 3 krótkie - Błąd karty graficznej.
Dźwięk ciągły - Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran monitor się nie włącza uruchomienie komputera włączenie komputera komputer nie włącza się



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych