Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podatek u źródła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tal

tal

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 17 08 2021 - 09:18

Dzień dobry,
chciałem zapytać się o księgowanie faktur od Facebook Ireland oraz jak Państwa firmy księguję/nie księgują te dokumenty. Z tego co wiem, większość firm zwyczajnie traktuje to jako kosz, natomiast:
1. faktura a KUP
dostałem informację, że dokument nie posiada daty wystawienia - co stanowi problem. Kiedyś faktycznie widniała tylko informacja o dacie płatności (potem było to Invoice/Payment Date), ale obecnie widnieje już "Data Faktury/Płatności". Czy faktycznie jest to błędny/niewystarczający zapis dający podstawy do podważenia faktury?
2. Podatek u źródła - czy wymagany jest oryginał certyfikatu rezydencji podatkowej, a posiadanie ogólnodostępnego dokumentu w wersji elektronicznej nie jest wystarczające?
Czy faktycznie sprawa jest na tyle niejasna, że wskazane jest uzyskanie indywidualnej interpretacji podatkowej?


  • 0

#2 Karpatiak

Karpatiak

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 24 08 2021 - 08:26

Interpretacja indywidualna zbędna - ogólny certyfikat on-line jest wystarczający, data Faktury jest już teraz ujmowana (płatność i faktura sa tu tożsame datą). Ujmuje sie w kosztach podatkowych, do vat traktuje się jak import usług. Oczywiście nabywca obowiązkowo zarejestrowany do vat-ue - wówczas neutralne podatkowo. https://magazynprzedsiebiorcy.pl/podatek-u-zrodla
 
Daję tutaj stronkę, na której jest opisane na czym polega taki podatek u źródła. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych