Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po użyciu Partition Magic pojawia się BOOTMGR is missing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 arekronaldo

arekronaldo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 12 2012 - 13:56

Witam serdecznie,
Nie jestem wielkim komputerowcem, wręcz przeciwnie, dlatego proszę Was, drodzy Państwo o radę.
Temat załączyłem pod oprogramowanie z bardzo ważnych przyczyn. O tym za chwilę.
Mam nowy laptop Samsunga i chciałem na nim zrobić partycje (podzielić dysk na partycje). Ściągnąłem i zainstalowałem Partition Magic. Nie chciał mi się odpalać po zainstalowaniu, więc chciałem go usunąć poprzez dodaj usuń programy. Zawiesił mi się wtedy komputer, więc go wyłączyłem. Przy kolejnym uruchomieniu nie widzi on Partycji systemowej, lecz tylko tą, co ma 100 MB, ale i na tej nic nie ma, jest pusta. Wkładając płytkę, co dostałem razem z kompem nie mogę zainstalować systemu, ponieważ instalator widzi tylko tą partycję 100 MB i na tym nie zainstaluję systemu... a jak nic nie zrobię i pozwolę, aby komp uruchamiał się swoim trybem wyskakuje na początku na czarnym tle napis
BOOTMGR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart.

Co ja mam uczynić, aby zainstalować system??

Pozostaję z wyrazami szacunku.


Może jest jakiś pomysł, aby uruchomić to np za pomocą jakiegoś win portable? Ale czy to da efekt, że cała zaginiona partycja pojawi się?

Użytkownik arekronaldo edytował ten post 20 12 2012 - 14:11

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2012 - 14:47

Partition Magic jest programem opuszczonym od conajmniej 5 lat i nie funkcjonuje poprawnie z nowymi dyskami twardymi. Pozostaje Ci utworzyć pendrive bootowalny lub bootowalną płytę CD z programem GParted i uruchomienie tego programu, a następnie ustawienie partycji systemowej jako aktywnej. Opis pełniejszy dał nasz moderator w temacie: BOOTMGR is missing

  • 1

#3 arekronaldo

arekronaldo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 12 2012 - 15:07

jaka jest możliwość, że stracę gwarancję?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2012 - 15:14

nie, to problem softwarowy.
  • 1

#5 arekronaldo

arekronaldo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 12 2012 - 15:23

CD?Pendrive bootowalny to jakieś specjalne opcje należy tam zaznaczyć, czy wystarczy po prostu nagrać ten obraz na płytę, wybacz, jeśli denerwujące są moje pytania, lecz to już zbytnio nie moja dziedziena... :)
Aha i ściągam ten plik z linku w temacie "Bookmark is missing"

Użytkownik arekronaldo edytował ten post 20 12 2012 - 15:26

  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2012 - 15:30

Nie wiem jakiego programu do nagrywania używasz, ale jak masz Alcohol 120 to postępujesz jak w instrukcji: https://www.tweaks.pl/nagrywanie-obrazu-plyty-programem-alcohol/
  • 1

#7 arekronaldo

arekronaldo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 12 2012 - 18:43

W GParted jak przeczytałem w opisie z linku należy wybrać pierwszą opcję, czyli
czyli GParted Live (Default Settings), tak? Jak ją wybieram, to wczytuje się dużo danych i nagle wczytywanie zatrzymuje mi się na jakimś punkcie i stoi... Uruchomiłem to odnowa i zatrzymało mi się znowu na innym punkcie, pomyślałem, że potrzebuje czasu i poszedłem sobie zjeść. Po powrocie znów stoi i słyszaę, że już nie czyta płyty CD (tak myślę, bo napęd się wycisza).
Ta opcja to [ 45.736474 VGA switcheroo : detected switching method \_SB_.PCI).VGA_.ATPX handle

i cały czas stoi, długo tak powinno?

Zacząłem działać z GParted, ale mam problem.
Wybieram pierwszą opcję, czyli GParted Live (Default Settings). Jak ją wybieram, to wczytuje się dużo danych i nagle wczytywanie zatrzymuje mi się na jakimś punkcie i stoi... Uruchomiłem to odnowa i zatrzymało mi się znowu na innym punkcie, pomyślałem, że potrzebuje czasu i poszedłem sobie zjeść. Po powrocie znów stoi i słyszaę, że już nie czyta płyty CD (tak myślę, bo napęd się wycisza).
Ta opcja to [ 45.736474 VGA switcheroo : detected switching method \_SB_.PCI).VGA_.ATPX handle

I tak sporo czekam. Chyba to niezbyt dobrze, bo to nowy sprzęt, więc powinien szybko wczytywać. :)


Ok, dostałem się do okna, o którym była mowa, lecz nie mam aktywnej opcji Manage Flags po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Jeśli to coś pomoże, to przy Partition i File System mam zapisane unallocated.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2012 - 19:20

No to pozostaje ci skorzystać z Testdisk w wersji LiveCD/USB i tam przywrócić uszkodzoną partycję.
  • 1

#9 arekronaldo

arekronaldo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 12 2012 - 21:45

Rozwiązałem problem wgrywając Windowsa 7 z innej płyty (nie z Recoveru). Dzięki za posty!!!

makensis dla Ciebie piwo za cierpliwość i pomoc!!! :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: BOOTMGR bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych