Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po sprzątaniu kompa z kurzu temp spadła o 18 *C!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 12 03 2008 - 13:23

Ostatnio postanowiłem "posprzątac" w kąpie ,odkręciłem obudowe i wyczyściłem bebechy z kurzu ,wszystko dokładnie ,wszystkie wiatraki wszczególności od procka bo głośno chodził od niedawna. Po założeniu obudowy i podłączeniu kompa zamurowało mnie, temp procka zmalała o 18*C Dołączona grafika!Dołączona grafika .Wcześciej miałem 56-58*C w spoczynku a teraz 38-39*C w stresie do 45*C a wcześniej w stresie do 63*C. Spadły równierz obroty boxowego chłodzenia o 700RPM. Z 1900RPM na 1200RPM. Mój procek to Pentium D 3,00GHz "925".
PS. kompa nieczyściłem jakieś 10miesięcy <_<

  • 0

#2 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 12 03 2008 - 15:23

widocznie, będę musiał swojego też odkurzyć <_<

edit:
czym czyściłeś? zwykłym odkurzaczem? może sprężonym powietrzem?
bo nie wiem, czy jak wpadnę tam odkurzaczem to czy czasem nie wciągnie mi za dużo ;P

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 12 03 2008 - 18:00

Odkurzaczem i własnymi płucami <_<
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 12 03 2008 - 18:08

Fajnie, ale jaki jest sens tematu? Przecież to chyba logiczne, że po usunięciu kurzu temp. spadnie, nic nadzwyczajnego...
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 03 2008 - 19:32

Witam; wtrącę się do tematu odkurzania komputera i tak, po pierwsze nie należy odkurzać wewnątrz komputera odkurzaczem. Jeśli już to z daleka i tylko po czyszczeniu sprężonym powietrzem, odkurzacz na końcu rury ssącej powinien mieć końcówkę plastikową. To oczywiście przy zachowaniu jak najdalej idących środków ostrożności aby nie zbliżyć zbytnio lub dotknąć jakieś części elektronicznej a nawet płyty głównej.
Uzasadnienie na przewodzie ssącym odkurzacza powstaje napięcie elektrostatyczne dochodzące nawet do ponad 3kV (3000V) o niskim natężeniu od 1µA do 1mA. Siła ta jest zdolna do zniszczenia naszego komputera, a w najlepszym przypadku do uszkodzenia któregoś z podzespołów elektronicznych. Na ten temat pisałem już artykuł pt. "Wyładowania elektrostatyczne i ich wpływ na układy elektroniczne". Dlatego nie zalecam stosowania odkurzacza do czyszczenia komputera, jedynie w sklepach komputerowych należy zaopatrzyć się w pojemnik z sprężonym powietrzem i nim przedmuchać wszystkie części elektroniczne w komputerze.
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 13 03 2008 - 10:17

Używając odkurzacza nie dotykałem rurą żadnych przewodów ,płyty głównej itp.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych