Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płyta główna Gigabyte P35 DS3R.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tibor

tibor

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 10 2009 - 02:13

Więc tak. Bios płyty aktualizowałem zawsze gdy pojawił się nowy bios na stronie producenta.
Trzy razy aktualizowałem bios i żadnych problemów. Niestety za czwartym razem wyskoczył błąd i do tego komunikat coś o ochronie biosu przed zapisem.
Cóż myślałem, że jest ok ale nie nie jest ok. Komputer się włącza i wyłącza i tak bez końca.


Teraz mam pytanko. Czy to już koniec i płytę mogę wyrzucić. Z tego co się zorientowałem mój model nie ma DualBIOS.
Nie ma chyba także możliwości wgrania biosu, ponieważ nie ma chipa z biosem tak jak w starszych płytach, który można wyjąć.

Mieszkam w Anglii. Tutaj raczej tego nie naprawię.
Jest jakaś nadzieja?

  • 0

#2 tibor

tibor

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 10 2009 - 14:58

zainstaluj poprzednią wersje biosu

Jak mam ją zainstalować skoro nie mogę odpalić komputera. Komputer próbuje startować. Gdy go włączam po 4 sekundach się wyłącza. I tak w kółko, włączam a on się wyłącza. To są takie restarty.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 11 2009 - 02:35

Safe is the key feature of GIGABYTE S-series motherboards with the following elements: Excellent hardware design reinforced BIOS protection through GIGABYTE Virtual Dual BIOS Technology and GIGABYTE BIOS Setting Recovery Technology. Unique system software such as Xpress Recovery 2, PC Health Monitor, HDD S.M.A.R.T., and C.O.M. further strengthen the stability and reliability of your PC.


Wyjmij baterię na 5 minut, włóż ponownie i spróbuj wystartować kompa - notabene najnowszy BIOS umożliwia opcję odzyskania zawartości flash w wypadku awarii.
Jak to nie pomoże to Recovery boot (odtworzenie zawartości BIOSu) - nagraj BIOS(plik z rozszerzeniem F9, w zależności od wersji) na dyskietkę lub pendrive(nie zawsze czyta) i uruchom komputer, zazwyczaj kombinacja Ctrl+F2 lub F9 skutkuje(zobacz w instrukcji).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych