Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płynne przejścia w viscie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 europejka

europejka

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 31 03 2007 - 19:06

Witam,
Mam takie pytanie. Zakupiłam dzisiaj niesamowitego notebooka firmy HP z Vistą.
Póki co wszystko mi się podoba ale w sklepie podobało mi się lepiej na komputerze demonstrującym system. Tam przy wszystkich czynnościach czyli przechodzeniu z okna do okna, otwieraniu nowych programów czy ich zamykaniu wszystko miało takie fajne płynne i przyjene dla oka ruchy. Pewnie wiecie o co mi chodzi. A w moim nowym komputerku nie ma czegoś takiego:( a tak mi się to podobało. Pomożecie to ustawić? Proszę....

  • 0

#2 pojar

pojar

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 04 2007 - 13:36

Zapewne chodzi o Vista Glass czy jakoś tak ale z tego co wiem nie każda karta graficzna to obsługuje i jeżeli Twoja jej nie obsługuje to system sam to wyłącza. Na komputerze "pokazowym" na pewno była taka grafika, zresztą ten komputer był na pewno bardzo dobry żeby zachęcić jak to ładnie chodzi ta Winda i przy tym jak ładnie wygląda ale nikt nie zapyta co w nim siedzi :rolleyes:

  • 0

#3 McDuff

McDuff

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 04 04 2007 - 23:54

Funkcja, o której mówisz to Aero Glass. Rzeczywiście, nie wszystkie karty ją obsłużą, a tylko takie, które mają wsparcie dla pixelshaderów przynajmniej 2.0. Czyli własciwie zdecydowana większość dostępnych na rynku kart, w tym i chyba we wszystkich nowych notebookach (nawet grafiki intela od GMA 900 mają wsparcie dla pixelshaderów).

Żeby z tej funkcji skorzystać, po pierwsze musisz mieć Vistę przynajmniej Home Premium. Nie wiadomo, czy Vista sklasyfikowała twój sprzęt jako odpowiedni do aero. Dowiesz się tego, klikajac prawym uszkiem na "mój komputer"> własciwości. Samo aero ustawisz, klikając na pulpicie "personalizuj" > kolor i wygląd okien > na dole "otwórz właściwości wyglądu klasycznego" i tam wybierasz "windows aero". Jeśli nie masz tam tej funkcji, to albo twój komp Vista nie sklasyfikowała jako wystarczający do Aero, albo też twoja wersja systemu tej funkcji nie ma (Home Basic).
  • 0

#4 Hawkins

Hawkins

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:27

A może było to DreamScene?Ruszające tamety czyli filmiki.Ja to mam fajnie wygląda.Lepiej podaj karte graficzną to sprawdze czy obsługuje aero glass.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych