Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piszczący mikrofon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koronas

Koronas

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 04 2008 - 21:47

Otóż kupiłem sobie dzisiaj mikrofon (Microphone MC-1200) i kiedy rozmawiam z kimś przez Skype to słychać u tej osoby, z która rozmawiam okrutny pisk (zresztą to samo jest gdy przeprowadzam rozmowę testową lub gdy chcę nagrać dźwięk za pomocą windows-owskiego Rejestratora Dźwięku). Wyczytałem gdzieś, żeby w ustawieniach odznaczyć opcję Microphone Boost, ale gdy to wyłączam to jest bardzo cichy pisk (nie zanika) i prawie nie słychać co mówię (normalnie jest głośny pisk i głośny głos). Dodam też, że kiedyś na tym komputerze miałem mikrofon (inny i przed całkowitym formatowaniem dysku) i działał bez zarzutu. Nie wiem co mam z tym zrobić więc proszę was o pomoc (ten pisk jest nie do zniesienia).

EDIT: Pogrzebałem trochę w ustawieniach dźwięku i ten pisk nie jest już taki głośny, ale wciąż go słychać.

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 13 04 2008 - 22:27

Piszczenie w głośnikach jest symptomem sprzęgania się twoich głośników z mikrofonem (zbyt duża czułość mikrofonu, źle usytuowane głośniki np: za plecami. ...) lub uszkodzenia kabla łączącego mikrofon z komputerem (szczególnie ekranu kabla - miernik rozwiąże problem, zmierz ciągłość żyły i ekranu) . Proponuje zrobić eksperyment - zamiast głośników użyj słuchawek. Mam podobny mikrofon i żeby było mnie dobrze słychać muszę mieć włączoną funkcje "Microphone Boost" (urok mikrofonu pojemnościowego) :sciana:

  • 0

#3 Koronas

Koronas

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 04 2008 - 22:34

Na ogół słucham w słuchawkach i ciągle jest to piszczenie, a jeśli by ktoś nie zauważył to powtórzę, że jak rozmawiam przez Skype to piszczenie występuje nie u mnie, a u tego z kim rozmawiam.
  • 0

#4 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 13 04 2008 - 23:11

Mam kartę Realtek - z jakością rozmów na skype uporałem się poprzez wyciszenie wszystkich innych urządzeń w opcjach audio- zauważyłem że bardzo sieje frontowe wejście mikrofonowe. Ponadto pozwoliłem skype samodzielnie ustawiać poziom głośności mikrofonu. Co do uważania to zauważyłem (przedstawiłeś problem jasno) więc nie ma się co powtarzać. :sciana:
  • 0

#5 Koronas

Koronas

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 04 2008 - 23:45

Gdy wyciszę kompletnie wszystko to nie słychać nic co nagrałem (przez Rejestrator Dźwięku), więc musiałem zostawić nie wyciszoną opcję Wave, ponadto także pozwoliłem Skype ustawić głośność, ale problem nie ustaje i nie wiem co mogę w tym zrobić. Żeby nie było wątpliwości wygląda to u mnie TAK (funkcję Microphone wyciszyłem bo tak to słyszę siebie w głośnikach co też jest denerwujące (próbowałem z włączoną i to nic nie zmienia)).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych