Skocz do zawartości


Piecyk

Rejestracja: 26 cze 2007
OFFLINE Ostatnio: 10 11 2008 21:01
-----

Moje tematy

Dysk Recovery

10 11 2008 - 14:32

witam !
dwa tygodnie temu zakupiłem laptopa Asusa z Vistą Home Premium. Do zestawu dostałem płytkę Recovery Disk. Wczoraj po odinstalowaniu Nortona 2007 (który był zainstalowany serwisowo) system trochę się wykrzaczył. Chciałem zainstalować Bitdefender Internet Security 2009 i pojawił się problem z dodaniem klucza do rejestru (wyło pod koniec instalacji, ze nie może dodać key'a). Wszystko robiłem z poziomu administratora. Doszło jeszcze zacinanie i zawiechy systemu. W związku z brakiem obycia z Vistą postanowiłem wgrać wszystko na nowo. Wrzuciłem recovery disk do stacji i czekałem na magię. Coś się zabotowało, wyświetliło 3 opcje, wybrałem pierwszą :przywrócenie: i system wrócił do stanu jałowego. Partycję D pozostawiło bez zmian.
Moje pytania brzmią:
* czy da się jakoś przy pomocy tej płytki, podczas tego odzyskiwania dokonać podziału na partycje ? mam dwie mniej-więcej podzielone równo z dysku 250GB, ale chciałbym, żeby C: był tylko pod Vistę i miał pojemność dla niej wystarczającą - coś około 30GB, a D: na data
* jeśli z recovery nie można zrobić partycji to, czy jedyną opcją jest użycie jakiegoś programu typu particionmagic ? Jeśli uda się przy pomocy tego programu podzielić to, czy recovery nie przywróci przypadkiem podziału do stanu fabrycznego ?
* czy jeśli mam płytkę Recovery to ona wgrywa oprogramowanie na nowo, przywraca je do stanu fabrycznego, czy może uaktywnia ukrytą partycję na dysku i z niej idzie cała instalacja ? Gdybym chciał zrobić format, podział na partycje z instalatora XP i wgrać XP to po wrzuceniu później recovery będę mógł normalnie wrócić do Visty ? (pyt. teoretyczne).
* czy ewentualny podział na nowe partycje wiąże się z wgrywaniem Visty na nowo, czy można 'oderwać' z C: te około 100Gb i przyczepić na D: bez szwanku dla systemu ?
pozdro i dzięki za wyrozumiałość.